Arma 6×6

0
Envanterde Yok

 

ARMA 6×6 Tekerlekli Zırhlı Araç

Otokar’ın özgün tasarımı olan çok tekerlekli zırhlı muharebe aracı ailesinden ARMA 6×6, dünyada dikkatleri üzerine çeken üstün teknik ve taktik özellikleri ile Silahlı Kuvvetlerimiz için göreve hazır.

ARMA sıcak, soğuk iklim demeden, her türlü zorlu arazi koşullarında uzun mesafe gidebilen çevik ve yüksek manevra kabiliyeti ile ordumuzun gücüne güç katacak bir platform.

Yüksek seviyede balistik ve mayın koruma sağlayan zırhlı monokok gövde yapısı; farklı niteliklerde görev ekipmanı veya silah sisteminin entegrasyonuna izin veren çok amaçlı bir platform oluşu ile ARMA, modern muharebe sahasında ve barış gücü operasyonlarında orduların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılıyor.

Patlak gider lastikleri, merkezi lastik şişirme sistemi (CTIS) ve ABS fren sistemi ile zenginleştirilmiş bağımsız hidro-pnömatik süspansiyonu, ARMA’ya zorlu arazi koşullarında üstün hareket kabiliyeti kazandırırken, personele de yüksek seviyede güvenlik ve konfor sunar.

ARMA’nın hareket kabiliyeti enine ve boyuna diferansiyel kilitleri, yüksek güç ağırlık oranı, yüksek karın altı açıklığı ve uzaklaşma/yaklaşma açılan ile artırılmıştır.

ARMA modern muharebe sahasında ve barış gücü operasyonlarında farklı müşterilerin farklı ihtiyaçlarını karşılayan özel bir tasarıma sahiptir.

ARMA 6×6, zırhlı personel taşıyıcı, zırhlı muharebe aracı, KBRN keşif aracı, radar aracı, sürücü eğitim aracı, yaralı tahliye aracı, EYP imha aracı, komuta kontrol aracı gibi farklı görevlere uygun modüler bir araçtır.

 

Teknik Özellikler

Toplam Uzunluk

Toplam Genişlik

Toplam Yükseklik

İz Genişliği

Aks Açıklığı

Personel Kapasitesi

Karınaltı Yüksekliği

Azami Yüklü Ağırlık

Motor

Vites Kutusu

Transfer Kutusu

Akslar

Süspansiyon

Frenler

Yakıt Deposu

Lastikler

Elektrik Sistemi

Güç/Ağırlık

Dönme Yarıçapı

Yaklaşma Açısı

Uzaklaşma Açısı

Dik Engel Aşma

Hendek Geçme

Tırmanma eğimi

Yan Eğim

Azami Menzil

Azami Hız

Suda Yüzme Hızı

6500 mm

2700 mm

2220 mm

2300 mm

1530 mm

10

420 mm

18500 kg

8.9 litre, 450 BG

6 ileri 1 geri

Tek hızlı kilitli

Kilitli diferansiy.

Hidro-pnömatik süsp.

Pnömatik park fren s.

350 litre

Patlak gider 395/85 R20

24 V elektrik sistemi

24,3 hp/ton @18500 kg

42°

42°

600 mm

1200 mm

%60

%30

700 km

105 km/saat

8 km/saat

 

Makine mühendisliği öğrencisi, savunma ve ulusal güvenlik konularıyla yakından ilgileniyor. Amatör olarak video editlemeyi ve fotoğraf çekmeyi seviyor.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

TOMA | Katmerciler

Katmerciler, güvenlik güçlerinin çeşitli tip ve özellikteki Toplumsal Olaylara Müdahale Ar…