Anasayfa Haberler Kara Kuvvetleri ve Kara Sistemleri Arnold Defense’ın yeni nesil roketatar sistemi “FLETCHER”

Arnold Defense’ın yeni nesil roketatar sistemi “FLETCHER”

0

Arnold Defense, özel ve konvansiyonel kuvvetlerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla , İKA’ya (İnsansız Kara Aracı) veya küçük bir bota kolayca entegre edilebilen yeni nesil 70 mm lazer güdümlü roketatar sistemi FLETCHER’i geliştirdi.

8 – 10 Ekim 2018 tarihleri arasında Washington DC’de gerçekleşen ABD Ordusu Savunma Fuarı AUSA 2018’de Arnold Defence da yer aldı. İlk olarak bir yıl önceki Londra’da DSEI Savunma Fuarında sunulan FLETCHER sistemi, son derece başarılı bir ateşleme testi sürecine girdi ve ilk düşük yoğunluklu üretimine başladı.

Yeni FLETCHER Lazer Güdümlü Roket Fırlatıcı sistemine gösterilen olağanüstü ilgiye takiben, Arnold Defense, devrim niteliğindeki heyecan verici yeni sistemleri için denizcilik temelli konseptler ile ilgili de çalışmalar yapılmakta olduğunu belirtti.

FLETCHER ile Arnold Savunma, yüksek kabiliyetleriyle kendini kanıtlamış roket fırlatıcılarının kullanımını havacılık platformlarından arazi ortamına genişletti.

Kara tabanlı, monte edilebilen ve sökülebilen FLETCHER sistemi asimetrik savaşın ihtiyaçlarını karşılamak için gelişmiş roket güdüm teknolojisini kullanıyor, karadan karaya hassas bir etki sağlamak için hem özel hem de konvansiyonel kuvvetler tarafından kullanılmak üzere optimize edildi.

Şimdilerde keşfedilen daha geniş kavramlar FLETCHER’ın kullanımını, İnsansız Kara Araçları (İKA), deniz ve kıyı platformlarına kadar genişletiyor.

İKA’ya FLETCHER’ı monte edilebilme özelliği, kara kuvvetlerine uzaktan destek veya mobil savunma operasyonları sunacak; uzaktan kumandalı, lazerle yönlendirilen silah sistemlerinin taktiksel olarak konumlandırılması için önemli ölçüde daha geniş bir alan sağlarken karadaki birliklerin yaşayacağı olası riski önemli ölçüde azaltıyor.

FLETCHER’ın deniz ve kıyı platformlarına monte edilmesi ile taktik seviyede kurulabilen ve çalıştırılabilen 5 km’ye kadar hassas bir silah sistemi sağlanabiliyor.

Arnold Defense Başkanı ve CEO’su Jim Hager, “FLETCHER’ı uluslararası pazarda bir fiil sergilendiğinden beri, bu sistem özellikle özel operasyon birimlerince dünya çapında büyük ilgi gören bir ürün haline geldi. Roket fırlatıcılarımız halihazırda uluslararası hava platformlarında iyi bir şekilde kurulmuş olduğundan, FLETCHER ile kara ve deniz ortamlarına geçiş doğal bir ilerlemedir. Bu heyecan verici yeni konseptler, hem karadan hem de denizden askerlere, daha önce hava birliklerinin desteğine başvurmaksızın mevcut olmayan bir dönüşüm yeteneğini sağlayacak. ” şeklinde açıklamada bulundu.

 

Makine mühendisliği öğrencisi, savunma ve ulusal güvenlik konularıyla yakından ilgileniyor. Amatör olarak video editlemeyi ve fotoğraf çekmeyi seviyor.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

Ermenistan, Kalashnikov AK-103 piyade tüfeği üretimine başladı

Kalashnikov AK-103 saldırı tüfeklerinin montajına başlandı Ermenistan’da AK-103 üret…