Anasayfa Haberler Deniz Kuvvetleri ve Deniz Sistemleri Aselsan ilk MUHAFIZ’ı Güney Kore’ye teslim etti

Aselsan ilk MUHAFIZ’ı Güney Kore’ye teslim etti

0

Güney Koreli gemi inşa firması Hyundai Heavy Industries (HHI) 2016 yılında Filipinler Donanmasıyla  2600 tonluk Incheon (FFX-I) Sınıfı fırkateyn üretimi için sözleşme imzaladı.

FFX-I fırkateyninin ön bölümündeki 76mm baş topu ve 8 hücreli dikey fırlatma sistemine (VLS) ek olarak geminin kıç bölümünde uçuş güvertesine doğru konumlandırılacak olan 30mm MUHA­FIZ Uzaktan Komutalı Silah Sistemlerinin ilk fabrika kabul testi, HHI ve Savaş Yönetim Sistemi Entegratörü HANWHA firmasının katılımı ile gerçekleş­tirildi. Fabrika kabul testleri kapsamında MUHAFIZ Sistemi performans testleri ve HANWHA Savaş Yönetim Sistemi – MUHA­FIZ Sistemi entegrasyon testleri başarıyla tamamlandı.

Bu teslimat ile Güney Kore’ye ASELSAN’ın ilk silah sistemi ihracatı gerçekleştirilmiş olacak. Söz konusu faaliyet, ASELSAN Uzaktan Komutalı Silah Sistemlerinin Güney Kore üzerinden Filipinler’e ilk teslimatı olması nedeniyle de önem arz ediyor.

30mm silah ile donatılmış olan MUHAFIZ; savaş gemile­ri, sahil güvenlik ve karakol botları, çıkarma gemileri ve diğer deniz platformlarına entegre edilebilen çok yönlü ve etkili bir sistemidir.

Muhafız UKSTS

Filipinler Donanması Aselsan Muhafız UKST kullanacak

İlgini Çelebilir!

Meteksan Savunma denizaltılar için milli intersept pasif sonar (IPS) üretti

İntersept Kerteriz ve Mesafe Tespit Sonarı Geliştirme Projesi Denizaltılar için sadece ker…