Anasayfa Haberler Genel Haberler ASELSAN, Onaylı Tedarikçileri ile stratejik iş birliği anlaşması imzaladı

ASELSAN, Onaylı Tedarikçileri ile stratejik iş birliği anlaşması imzaladı

0

ASELSAN, yapılan değerlendirmeler sonucunda uygun gördüğü 13 onaylı tedarikçisi ile stratejik iş birliği anlaşması imzalayarak bu alandaki stratejik ortak sayısını 36’ya çıkarttı.

ASELSAN; tasarım, geliştirme ve üretim yükünün hafifletilmesi, tasarım aşamasından başlayan yakın iş birlikleri sayesinde tedarikçilerinin uzmanlıklarından azami ölçüde faydalanmak ve malzeme/hizmet temin sürecinin daha hızlı ve güvenilir hale getirmek; ihtiyaç duyduğu alanlarda teknolojik altyapıya sahip, konularında uzmanlaşmış, sağlanacak desteklerle kendini geliştirmeye ve uzun vadeli işbirliği oluşturmaya yatkın onaylı tedarikçileri ile stratejik iş birliği anlaşmaları imzalıyor.

31 Ekim – 3 Kasım tarihleri arasında Gelecek için Teknolojiler teması ile düzenlenen Verimlilik ve Teknoloji Fuarında yapılan bir törende ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün’ün katılımıyla karşılıklı imzalanan protokoller iş ortaklarına takdim edildi.

ASELSAN, teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, tasarım ve üretim süreçlerine katkı sağlayacak stratejik ortaklarının sayısını her geçen yıl artırmayı hedefliyor.

Millileştirme ve Yerlileştirme Çalışmalarına Katkıda Bulunan Tedarikçilere Teşekkür Belgesi

ASELSAN, Verimlilik ve Teknoloji Fuarında iş ortakları ile oluşturduğu güç birliği ve ürünleri ile göz doldurdu. Milli ve yerli ürün geliştirme sürecine verdiği desteğe devam eden ASELSAN, geliştirdiği teknolojilerden örnekler sundu. Yerli ve milli imkânlar ile üretimle dışa bağımlılığı azaltarak örtülü/gizli ambargoları bertaraf etmek için çalışan ASELSAN, millileştirilen ürünlerini de fuarda paylaştı.

Verimlilik ve Teknoloji Fuarında ASELSAN tarafından hazırlanan millileştirme broşürleri tanıtılarak, millileştirme çalışmaları tamamlanan kalemlerin iş ortakları ile beraber duyurusu yapıldı. ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün tarafından on farklı ürünün millileştirilmesi kapsamında sağladıkları katkılardan dolayı sekiz firmaya teşekkür belgesi takdim edildi.

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunu ve amatör fotoğrafçı. Teknoloji, otomotiv, uluslararası ilişkiler ve savunma sanayii meraklısı. Savunma sanayii araştırmacısı.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

ABD ordusu “Skyborg”insansız hava aracının ilk prototipleri teslim alacak

Birleşik Devletler ordu yetkilisine göre ABD Hava Kuvvetleri, Skyborg drone prototiplerini…