Anasayfa Haberler Hava Kuvvetleri ve Uzay Sistemleri Aselsan ile SSB Arasında HAVA SOJ Uçağı sözleşmesi imzalandı

Aselsan ile SSB Arasında HAVA SOJ Uçağı sözleşmesi imzalandı

0

SSB ile ASELSAN arasında Elektronik Harp Özel Görev Uçakları geliştirilmesi amacıyla Hava Platformunda Uzaktan Elektronik Destek/Elektronik Taarruz Projesi sözleşmesi imzalandı.

ASELSAN ile Savunma Sanayii Başkanlığı arasında toplam bedeli 900 milyon TL ve 430 milyon dolar tutarında bir Elektronik Harp Sistemi Tedarik Sözleşmesi imzalandı. Sözleşme kapsamında Yerli imkânlarla üretilecek 4 adet HAVA SOJ sistemi 2023 yılından itibaren Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın hizmetine girecek. Garanti dönemi dahil tüm teslimatlar 2027 yılına kadar tamamlanacak.

HAVA SOJ uçakları ile tehdit ülkelere karşı gerçekleştirilecek taarruzi hava harekatında, düşmanın her türlü radar ve haberleşme imkanının, tehdit bölgesine girmeden dinlenmesi karıştırılması ve/veya aldatılması maksadıyla hava platformuna entegre edilmiş Uzaktan Elektronik Dinleme/Elektronik Taarruz sistemi tedarik edilmesi amaçlanıyor.

Savunma Sanayii Başkanı Sayın İsmail Demir imza töreninde konuşmasını yaparken.
İmza töreninde yer alan Hava Kuvveteleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir.

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunu ve amatör fotoğrafçı. Teknoloji, otomotiv, uluslararası ilişkiler ve savunma sanayii meraklısı. Savunma sanayii araştırmacısı.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

NATO 9’uncu Airbus A330 çok rollü tanker uçağı siparişini verdi

NATO Destek ve Satın Alma Ajansı (NSPA) ek bir Airbus A330 MRTT siparişi verdi. Airbus, Av…