Anasayfa Haberler Hava Kuvvetleri ve Uzay Sistemleri Avustralya Tiger Helikopterlerini Değiştiriyor

Avustralya Tiger Helikopterlerini Değiştiriyor

0

Avustralya Tiger Helikopterlerini Değiştiriyor

Avustralya Hükumeti Airbus üretimi ARH Tiger silahlı keşif helikopterlerinin değiştirilmesi için Bilgi Talebi (RFI) yayınladı. Planlanan tedarik, insansız insansız takım çalışması ve amfibi operasyonlarda yetenek gerektiriyor.

Daha önce çeşitli kaynaklarda Avustralya’nın Tiger helikopterlerinin performansından memnun olmadığı ve kısa vadede değiştirmek istediği haberleri basına yansımıştı. Son gelişmeler sızan haberleri doğrular nitelikte.

Land 4503 programı kapsamında, Avustralya Savunma Bakanlığı Yetenek Toplama ve Sürdürme Grubu (CASG) toplam 29 helikopter satın almak için bilgi arıyor. Bunlardan 24’ü görevler için kalan beş adedi eğitim için kullanılacak. Programın zaman çizelgeleri, 2028 yılına kadar, tam işletme kapasitesi (FOC), 2026 yılına kadar 12 uçaktan oluşan bir filonun ilk işletme kapasitesini (IOC) öngörmektedir.

RFI belgelerinde ana hatlarıyla belirtilen işlemler kavramı, IOC noktasına dört uçaktan oluşan bir birlik yerleştirme yeteneğini, diğer sekiz uçak sürekli güç üretimi ve inşa eğitimi arasında bölünmüş şekilde yerleştirme yeteneğini içerir. FOC elde edildikten sonra, Avustralya Ordusu, beş uçağa kadar bir eğitim sistemi tarafından desteklenen 12 helikopterlik filo boyutuna kadar eşzamanlı birden fazla konuşlandırılmış güç üretebilecek.

Satın alma programı düşük riskli bir yaklaşımı hedefliyor ve RFI’nın kapak mektubu, devralımın “yakın ve derin çekişmeli savaş alanında silahlı keşif çalışmaları yürütmek” için “kanıtlanmış ve olgun, kullanıma hazır” bir sisteme yönelik olduğunu belirtti.

İHA’lar ile birlikte kullanım

RFI ayrıca ülkenin Land 129 Faz 3 programı kapsamında edindiği Textron RQ-7 Shadow 200 ve Air 7003 programı kapsamında edindiği General Atomics Aeronautical Systems Inc’in (GA-ASI’s) MQ-9 Reaper İHA’ları ile birlikte çalışabilirlik hakkında bilgi istiyor.

İlgini Çelebilir!

Kraliyet Donanması’nın F-35B’leri ilk kez HMS Queen Elizabeth’e konuşlandı

Kraliyet Donanması’nda görev yapan pilotlar Wing Cdr. Adam Curd ve Lt. Cdr. Matt Foo…