Anasayfa Haberler Genel Haberler BAE Systems’den APKWS güdümlü roket testi

BAE Systems’den APKWS güdümlü roket testi

0

BAE Systems, APKWS lazer güdümlü roketlerinin test atışlarını başarıyla tamamladı

Kavram kanıtlama testi APKWS roketlerinin kara kuvvetleri için uzun menzilli saldırılarda vuruş hassasiyeti kabiliyetini göstermiş oldu. Bu şekilde sistem, birliklere farklı sistemlere ve hava desteğine ihtiyaç duymaksızın ateş desteği sağlayabilmektedir.

BAE Systems APKWS roketlerini Birleşik Devletler Donanması ve önde gelen bir roketatar üreticisi olan Arnold Defense işbirliği ile test etti. Testte başarılı atışlar gerçekleştirmek için Arnold Defense’in FLETCHER 2.75 inç/70 mm silah sistemi kullanıldı.

Arayıcı optik

BAE Systems Hasssa Güdüm ve Algılama Çözümleri direktörü Greg Procopio müşterilerin hassas  ve esnek vuruş yeteneğini ucuz maliyetlerle elde etmenin önemini anladığını söyledi. Ayrıca kara birimleri için güvenli mesafelerden atış yapabilme imkanına taleplerin arttığı ve bunu sağlamak için müşteri ve iş ortaklarıyla yakın biçimde çalışıldığı belirtildi.

Arnold Defense başkanı ve CEO’su Jim Hager, FLETCHER’i özellikle 70mm güdümlü mühimmatlar için tasarladığını söyledi. Bu sistemler ile hava platformlarından daha fazla hedefin ateş altına alındığı belirten Hager, kamyon şaşisi, paletli araçlar ve deniz sistemlerine kadar geniş yelpazede kullanılmasını öngördüğünü de sözlerine ekledi.

APKSW güdümlü roketleri Birleşik Devletler’deki şu ana kadar yürütülen tek 70mm çalışmasıdır. Bu sistemler Yabancı Askeri Satışlar kapsamında Birleşik Devletler müttefiklerine de tedarik edilebilecektir.

Dış Haberler Editörü

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

Milli Savunma Bakanı Akar ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler, Trablus’ta

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Güvenlik, A…