Anasayfa Haberler Deniz Kuvvetleri ve Deniz Sistemleri BAE Systems, Riptide UUV-12 ile insansız sualtı aracı pazarına giriyor

BAE Systems, Riptide UUV-12 ile insansız sualtı aracı pazarına giriyor

0

BAE Systems, Riptide UUV-12 ile insansız sualtı aracı pazarında rol sahibi olmayı hedefliyor.

BAE Systems’ın FAST Labs araştırma ve geliştirme organizasyonunda görevli bilim adamı Jeff Smith, “Riptide UUV-12 sistemiyle, orta segmentte UUV pazarına girecek ve Riptide ailesini önemli ölçüde genişletmiş olacağız“. Ayrıca Smith, “Bu orta ölçekli platformla, hızla genişleyen uygulamaları ve gereksinimleri karşılamak için modüler, açık mimari tabanlı UUV platformumuzu stratejik olarak uyumlu hale getiriyoruz.” dedi.

Riptide UUV-12, daha büyük ve daha fazla güce ihtiyaç duymak da dahil olmak üzere çeşitli görev ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde kolayca uyarlanabilir. Şirketin görev sistemi faydalı yükleriyle entegre edildiğinde, Radyo Frekansı (RF) sinyal toplama, RF elektronik harp, aktif akustik, akustik dost/düşman tanımlama, akustik ve RF haberleşmesi, otonom görev ve navigasyon gibi kritik yetenekler sağlayabilir.

Çok çeşitli savunma, ticari ve araştırma uygulamalarını karşılayan standart, görev odaklı sistem yapılandırmaları geliştirilen UUV’lerin ve sensörlerinin kullanım amaçları arasında deniz dibi gözetimi, liman koruması, istihbarat toplama, altyapı gözetimi, petrol ve gaz araştırması, mayın karşı tedbirleri ve daha fazlası bulunur.

Riptide UUV ailesi, çeşitli ticari ve askeri gereksinimleri karşılamak için oldukça derin, uzun menzil, yüksek dayanıklılık ve önemli hızda performans gösteren sofistike ancak basit, verimli ve oldukça esnek platformların bir kombinasyonudur.

İlgili Olarak

L3Harris’ten yeni nesil IVER4 580 insansız su altı aracı

İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği 3.sınıf öğrencisi. Havacılık ve Savunma Sanayi ile yakından ilgileniyor. Bu konular özelinde araştırmalar yapıyor.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

İspanya Hava Kuvvetleri ilk NH90 helikopterini teslim aldı

İspanya Hava Kuvvetleri, arama ve kurtarma (SAR) ve muharebe arama kurtarma (CSAR) görev y…