Anasayfa Haberler Deniz Kuvvetleri ve Deniz Sistemleri L3Harris’ten yeni nesil IVER4 580 insansız su altı aracı

L3Harris’ten yeni nesil IVER4 580 insansız su altı aracı

0

L3Harris Technologies IVER4 580 taşınabilir su altı aracını duyurdu

Iver4 ailesinin ikinci aracı olan Iver4 580 yeni nesil su altı aracı çok rollü bir platform olarak; istihbarat, gözetleme ve keşif; denizaltı savunma harbi; deniz dibi harbi ve mayın harbi gibi bir çok alanda çeşitli müşterilere hitap etmektedir.

Iver4 ileri teknolojisi ile üretilen Iver4 580, taşınabilir boyuttadır (5,8 inç çap ve 82 inç uzunluk). Tam sensör paketine ve herhangi bir gemiden hızlı bir şekilde görev yerleştirmesi için uygundur.

200 metre derinliğe kadar görev yapabilen araç sadece bir kaç ayarının yeniden yapılması ve bataryalarının değiştirilmesi ile bir kaç dakika içinde tekrar tekrar görev icra edebilmektedir.

Yerleşik sensör paketinden kaydedilen veriler, gigabit Ethernet hızında Iver4 580’den indirilebilir ve böylece görev kesintilerini en aza indirir. Iver4 580 tasarımı, su verimliliğini en üst düzeye çıkartarak aracın 4 deniz mili hızda seyahat etmesini ve daha uzun görevleri desteklemesini sağlıyor.

Entegre Görev Sistemleri Başkanı Sean Stackley, “Iver4 580, su altı araştırması ve istihbarat operasyonlarına taşınabilir bir pakette kritik görev yeteneği kazandıran Iver araç ailesindeki en son gelişmedir. L3Harris olarak askeri ve ticari müşterilerimiz için küçük çaplı UUV’lerde endüstriye liderlik yeteneklerimizi geliştirmeye devam ediyoruz.” dedi.

Dış Haberler Editörü

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

TCG Anadolu’nun pistinden ‘taktik’ sınıf İHA kalkabilecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından Sedef Tersanesinde çalışmaları süren …