Anasayfa Haberler Kara Kuvvetleri ve Kara Sistemleri BMC yeni pikap tipi aracını Teknofest’te tanıtacak

BMC yeni pikap tipi aracını Teknofest’te tanıtacak

0

Türkiye’nin önemli kara aracı üreticilerinden BMC, ürün yelpazesindeki araçlara pikap (pickup) ile bir yenisini ekledi.

Zırhlı muharebe araçları, personel taşıyıcılar, taktik tekerlekli araçlar, lojistik destek araçları, tank taşıyıcı, mayına dayanıklı ve balistik koruma seviyesi yüksek personel taşıyıcı, toplumsal olaylara müdahale aracının aralarında bulunduğu geniş bir ürün çeşitliliğine sahip olan, son olarak ana muharebe tankı Altay’ın seri üretimini üstlenen BMC, yeni projeler üzerinde çalışıyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, BMC’nin İzmir Pınarbaşı’ndaki tesislerini ziyaret etti. 5 Eylül’deki ziyarette, Bakan Soylu’ya; BMC Yönetim Kurulu Üyesi Taha Yasin Öztürk ve BMC Ticari ve Kara Araçlarından Sorumlu Genel Müdür Bülent Santırcıoğlu eşlik etti. Bakan Soylu, şirketin üretim tesisi ve faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Bakan Soylu’nun ziyaretinde BMC’nin, iç güvenliği sağlayan personelin ihtiyaçlarını dikkate alarak geliştirdiği pikap tipi aracın ilk defa günyüzüne çıkması oldu. Bakan Soylu, aracın direksiyonuna geçerek fabrika içerisinde deneme sürüşü gerçekleştirdi. BMC, pikap tipi aracı özellikle iç güvenlik personelinin ihtiyaçlarını dikkate alarak geliştirdi. Türkiye’nin arazi koşullarına uygun geliştirilen araç, üstün harekat kabiliyeti ve yük taşıma imkanıyla arazideki personele destek sağlayacak.

Aracın tanıtımının, 17-22 Eylül’de Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilecek Teknofest İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde (TEKNOFEST) yapılması planlanıyor.

Ziyarette, Bakan Soylu’ya; İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Milletvekili Hamza Dağ, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün de eşlik etti.

 

Türk savunma sanayii özelinde savunma sanayii takipçisi ve araştırmacısı.

İlgini Çelebilir!

MPG firmasının ‘Mayına Karşı Kısmi Korumalı Kurtarıcı’sı kalifikasyon testlerini tamamlandı

Tekerlekli araçların kurtarılması faaliyetlerinde kullanılmak üzere MPG tarafından yerli i…