Anasayfa Haberler Hava Kuvvetleri ve Uzay Sistemleri Boeing, V-22’i için ‘son şans’ uyarısı yaptı.

Boeing, V-22’i için ‘son şans’ uyarısı yaptı.

0

Boeing Paris Air Show öncesinde uyardı; Bell-Boeing ürettiği V-22 Osprey’in olası müşterileri, üretim süreci son aşamalarına girdikten hemen sonra siparişlerini vermek zorunda. Boeing’in Pennsylvania’daki Philadelphia üretim tesisinde konuşan Vertical Lift Global Satış ve Pazarlama Direktörü Rick Lemaster, şirketin şu anda Japonya’nın tedarik edeceği yaklaşık bir düzine platform için girişimde bulunduğunu söyledi.

“V-22’yi satın almaktan vazgeçiyorsanız, pencerenin sonuna ulaşıyoruz. Lemaster, Çok yıllı III sözleşmesinin beş yıllık çalışmasının yarısına kadar devam etmesiyle uluslararası müşterilerin 2020’ye kadar ABD hükümetiyle birlikte kabul mektuplarını imzalamaları gerekiyor ”dedi.

İsrail’in güçlü bir ilgi gösterdiğine dikkat etmeden, Bell-Boeing’in konuştuğu potansiyel müşterileri tanımlamayı reddetti. “Mavi su donanmasına sahip ülkeler ve yeni uçak gemileri” bulunan ülkeler ile görüşüldüğünü söyledi.

V-22’nin satışları, ABD Deniz Kuvvetleri (USMC) için 360 MV-22B, ABD Hava Kuvvetleri (USAF) için 54 CV-22B, ABD Deniz Kuvvetleri (USN) için 48 CMV-22B ve 17 MV-22B’den oluşmaktadır. Japon Kara Öz Savunma Kuvvetleri (GSDF) için. Lemaster, 50 satış için daha potansiyel olduğunu söyledi ancak bugüne kadarki ihracatın hızının ve seviyesinin hayal kırıklığı yarattığını belirtti.

“Programın bu aşamasında, V-22’nin sunduğu yeteneklere dayanarak uluslararası müşterilerle daha da ileriye gideceğimizi düşündüm. Uluslararası pazar olgunlaşmak için çok yavaştı ”dedi. “Bazıları pahalı bir helikopter olduğunu ancak aynı zamanda oldukça ucuz bir C-130 olduğunu söylüyor. Her ikisini de yapan bir uçak istiyorsanız, o zaman ihtiyacınız olan şey budur. ”

Çukurova Üniversitesi Gazetecilik Öğrencisi, savunma sanayii ve global askeri teknolojilerle ilgileniyor.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

NATO 9’uncu Airbus A330 çok rollü tanker uçağı siparişini verdi

NATO Destek ve Satın Alma Ajansı (NSPA) ek bir Airbus A330 MRTT siparişi verdi. Airbus, Av…