Anasayfa Haberler Hava Kuvvetleri ve Uzay Sistemleri Türkmenistan Super Tucano aldı

Türkmenistan Super Tucano aldı

0

Türkmenistan’ın Brezilya konuşlu Embraer firmasından tedarik ettiği A-29 Super Tucano hafif taarruz uçağını ilk defa kameralar karşısına çıktı.

“Polygon” jurnalinin verdiği bilgiye göre iki adet Türkmenistan bağlısı A-29 Super Tucano hafif taarruz uçağı ilk defa 13 Haziran 2019 tarihinde gerçekleşen tatbikata iştirak ederken görüntülendi. Türkmenistan, A-29 tedarik ettiğinin bilgisini bahis mevzu tatbikata kadar duyurmamıştı, muhtemelen Embraer şirketinin altı adet uçak sattığını açıkladığı Asya ülkesi Türkmenistan idi.

Tatbikatta görüntülenen Türkmenistan bağlısı Super Tucano

Super Tucano

Super Tucano, bir turboprop hafif saldırı uçağıdır. Uçak, düşük tehlike altındaki ortamlarda isyan kontrolü, yakın hava desteği ve hava keşif görevleri ile pilot eğitimi için tasarlanmıştır.

Super Tucano dünyada pek çok hava Kuvvetleri tarafında kullanılmakta. A-29 şimdiye kadar askeri operasyonlarda başarılı bir performans gösterdi. Uçağın şimdiye kadar 46 bin saat askeri operasyon deneyimi oldu. Bunun dışında toplamda 360 bin saat  uçuş birikimi var.

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunu ve amatör fotoğrafçı. Teknoloji, otomotiv, uluslararası ilişkiler ve savunma sanayii meraklısı. Savunma sanayii araştırmacısı.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Endonezya MV-22 Osprey alımı düşünmüyor

Endonezya Savunma Bakanlığı Genel Sekreteri 8 Temmuz’da Endonezya’nın MV-22 Os…