Anasayfa Haberler Genel Haberler Canik’in yeni kullanıcısı Filipinler Polisi

Canik’in yeni kullanıcısı Filipinler Polisi

0

Samsun Yurt Savunma’nın ürettiği Canik TP9SF Elite-S model  tabanca Filipinler Polis Teşkilatının envanterine girdi.

Canik TP9SF Elite-S Filipinler Polis Teşkilatının uyguladığı ağır test prosedürünü başarıyla tamamladı. 20 bin atışlık testi başarı ile geçen TP9SF Elite-S Filipinler’e ihraç edildi. 10 bin adetlik siparişin yetkililere teslim edildiği projede uygulanan testler diğer tüm ülkelerin test prosedürlerine nazaran barındırdığı zorluklar ve ülkenin nüfusu dolayısı ile alımlarının da yüksek adetli olması sebebi ile de dünyadaki tüm büyük üreticiler tarafından yakından takip edildi. Söz konusu projede Canik TP9SF Elite-S  model tabancanın gösterdiği başarının Filipinler Kolluk Kuvvetleri alımlarına da referans olacağı tahmin ediliyor.

Canik TP9SF Elite-S’in gövdesi kusursuz bir atış konforu için özel olarak tasarlandı. 15 veya 18 mermi kapasiteli şarjör seçenekleri olan Canik tabancanın, aynı zamanda tetik emniyeti de mevcut. Taktik fener, holografik nişangah ve susturucu gibi aksesuarların kolayca takılabilmesi için silahın gövdesinde özel yerler bulunuyor. Tabanca elyaf katkılı polimer malzemeden yapıldığından dolayı 800 gram ağırlığında ve bu yüzden nişan alması ve taşıması kolay hale geliyor.

Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile 2018 yılında imzalanan sözleşme kapsamında üretilen ve teslim edilen TP9SF Elite-S model tabancalar Türk Hava Kuvvetleri tarafından da kullanılıyor.

Makine mühendisliği öğrencisi, savunma ve ulusal güvenlik konularıyla yakından ilgileniyor. Amatör olarak video editlemeyi ve fotoğraf çekmeyi seviyor.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

ABD’den Rusya’ya uyarı: Libya’daki faaliyetleriniz darbeci Hafter’e kesin bir zafer getirmeyecek

ABD, Rusya’nın Libya’ya savaş uçaklarını konuşlandırmasının bölgedeki dengeler…