Anasayfa Haberler Çin Ordusu yeni 12×12 füze taşıyıcı aracını test ediyor

Çin Ordusu yeni 12×12 füze taşıyıcı aracını test ediyor

0

Çin Ordusu balistik füzeler için taşıyıcı platform olarak geliştirdiği yeni 12×12 platformun test görüntülerini paylaştı.

Çin Roket ve Uzay kuruluşu CASIC’in bir parçası olan Sanjiang Wanshan Special Vehicles şirketi tarafından üretilen hibrit motorlu yeni bir çok amaçlı 12×12 ağır şasi HTF5700HEV’nin test görüntüleri paylaşıldı. CASIC Akademisi, katı yakıtlı orta ve kısa menzilli balistik füze sistemlerinin üretiminde ana uzmanlığına sahiptir.

CASIC 12×12 hibrit ağır şasi HTF5700HEV

Benzin ve elektrikle hibrit olarak çalışan ağır taşıyıcı, Çin’in katı yakıtlı, mobil kıtalararası balistik füzeleri taşımak üzere tasarlandı ve CASIC tarafından test ediliyor. Çin’in elektrikli araçlar alanındaki çalışmalarındaki tecrübesi ile mobil ağır taşıyıcı tipi bir askeri araç için hibrit motorizasyon üzerine geliştirdiği ifade edilmektedir.

Lisans ve yüksek lisans eğitimini makine mühendisliği alanında tamamlayan Ekrem Arslan Cad & Cae alanında profesyonel olarak özel sektörde çalışmalarına devam etmektedir, savunma sanayi alanında özellikle yeni geliştirilen sistemlerin mekanik tasarımları üzerine ilgi duymaktadır.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

İspanya Hava Kuvvetleri ilk NH90 helikopterini teslim aldı

İspanya Hava Kuvvetleri, arama ve kurtarma (SAR) ve muharebe arama kurtarma (CSAR) görev y…