Anasayfa Haberler Genel Haberler En İyi Ar-Ge Projesi ödülü Drone Savar Silahı’na verildi

En İyi Ar-Ge Projesi ödülü Drone Savar Silahı’na verildi

0

İZTEK İnovasyon Platformu’nun düzenlediği İZTEK İnovasyon Ar-Ge ve Teknoloji Ödülleri 2020’de Yılın En İyi Ar-Ge Projesi ödülünü “Drone Savar Silahı” projesiyle Harp Arge A.Ş. kazandı.

Yaptıkları ihracat, istihdam, istikrarlı büyüme, bölge ve ülke ekonomisine katkının yanı sıra AR-GE ve Teknoloji konusunda birçok başarılı çalışma gerçekleştiren sanayici, kişi ve kuruluşlara düzenlenen yarışma ile ödüller sahiplerini buldu.

İZTEK Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Eser Pala, bu yıl ikincisi düzenlenen ve çok sayıda projenin Ar-Ge ve Teknoloji başlıkları altında değerlendirildiği yarışmayı, yeni teknoloji ve metotların sanayiye kazandırılması, Ar-Ge, teknoloji ve inovasyon kültürünün yaygınlaşması, üniversite-sanayi işbirliğinin artırılması, Ar-Ge, teknoloji ve inovasyon çalışmalarında yeni ortaklıkların başlatılması, üretimdeki katma değerin çoğalması, yeni fikirlerinin sunulabileceği ve hayata geçirilebileceği platformun oluşturulması amacıyla düzenledikleri dile getirdi.

Önümüzdeki senelerde ödüllerin verilmesine daha büyük katılımlarla devam edileceğini söyleyen Eser Pala, COVID-19 salgınının yarattığı sorunlar dolayısı ile yarışmanın fiziksel etkinliklerini erteledikleri, değerlendirme sonuçlarının ilanının teknoloji ve Ar-Ge konularında çalışan firmalara bir motivasyon olması açısından açıklanması kararını yönetim olarak aldıklarını ve salgının bir an önce bitmesini temenni ettiğini belirtti.

Harp ES-60 Elektromanyetik Drone Savar Silahı 2.5 kg ağırlığı ve 3 km etkili menzili ile saha birliklerine mobil çözümler sunmaktadır. Yerli ve milli özel anten tasarımı ile ES-60 Elektromanyetik Drone Savar ergonomik yapısı ile kullanıcıya operasyonel kolaylık sağlamaktadır. Katlanabilir ve ayarlanabilir dipçik seçeneği ile sunulan drone silahları zorlu saha şartları için tasarlanmıştır.

ES-60 Elektromanyetik Drone Savar elektromanyetik silah sistemleri süper odaklanmış antenleri ve yüksek güç çıkışı ile droneları pasifize etmektedir. Hızlı tarama ile drone komuta ve Gps/Glonass frekanslarına kesintisiz karıştırma uygulanmaktadır. Drone Savar silahını 3 saniye kullanmak drone sistemlerini körelterek ele geçirmek için yeterlidir.

İlgili haberlerimize göz atabilirsiniz;

Harp Ar-Ge’den Milli Drone Savar Kalkanı

Harp Arge’den Komandolara Drone Savar desteği

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

UMH güçleri eski Trablus Uluslararası Havalimanı’nda kontrolü tekrar sağladı

Türkiye ve Birleşmiş Milletler (BM) tarafından meşru hükümet olarak tanınan Libya’nın Ulus…