Anasayfa Haberler Hava Kuvvetleri ve Uzay Sistemleri Endonezya MV-22 Osprey alımı düşünmüyor

Endonezya MV-22 Osprey alımı düşünmüyor

0

Endonezya Savunma Bakanlığı Genel Sekreteri 8 Temmuz’da Endonezya’nın MV-22 Osprey’i satın almak gibi bir planının olmadığını açıkladı.

Genel Sekreter Donny Ermawan Taufanto, Parlamento yerleşkesi dışında bekleyen gazetecilerin sorularını cevapladı. Yetkili, Endonezya’nın öncelikli ihtiyaçları için yerel olarak üretilen uçakları satın almanın çok daha mühim olduğunu ve yerli platformların öncelikli olarak tercih edileceğini olduğunu da sözlerine ekledi.

ABD Yabancı Askeri Satışlar (FMS) kanalı ile 6 Temmuz’da Endonezya’ya 8 adet MV-22 Osprey’in satışını onaylayan sertifikayı vermişti. Bahsi geçen satışı onaylanan sertifikada 8 adetlik MV-22 Osprey’in tahmini maliyeti 2 milyar dolar olarak açıklanmıştı.

ABD’nin MV-22 Satışını Onaylaması

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı, Yabancı Askeri Satışlar (FMS) kanalı ile Endonezya’ya 2 milyar dolar tahmini maliyet ile MV-22 Block C Osprey ve ilgili ekipman satışını onayladı. Savunma Güvenliği İşbirliği Ajansı (DSCA), bu olası satışı Kongre’ye bildiren gerekli sertifikayı 6 Temmuz tarihinde verdi.

Tahmini maliyeti 2 milyar dolar olan sözleşme (DSCA tarafından bildirilen tahmini maliyetler maksimumu belirtir, sözleşme bedelleri genelde daha düşük olur) 8 adet MV-22 ve ilgili çok sayıda ekipmanı içeriyor.

Onaylanan satış talebinin ardından Endonezya, Bell Textron ve Boeing firmaları ile sözleşme imzalayabilecek.

Çok pahalı bir helikopter olan MV-22 yüksek esneklik sunan hızlı şekilde birlik nakli gerçekleştirebilen özel bir platform. Endonezya gibi çok sayıda adadan oluşan bir ülke için hızlı ve esnek nakliye çözümleri öne çıksa da maliyetli bir platform olarak MV-22 alımı şaşırtıcı bir adım oldu.

C/M/V-22 Osprey Genel Özellikler

  • Sevk Gücü: İki Rolls-Royce AE1107C, her biri 6,150 shp (4,586 kW)
  • Gövde Uzunluğu: 17.48 m; Kapalı: 19.20 m
  • Genişlik, (Rotorlar Dönerken): 25.78 m; Kapalı: 5.61 m
  • Yükseklik: 6.73 m; Stabilizör: 5.46 m
  • Rotor Çapı: 11.6 m
  • Dikey Kalkış Maksimum Brüt Ağırlık: 23,859 kg
  • Maksimum Düz Uçuş Hızı:443 km/sa SL
  • Görev yarıçapı: 600 nm  – MV-22 Blk B 24 birlik, rampa monteli silah sistemi, SL STD, 15 dk duraklama süresi
  • Kokpit – mürettebat koltukları: 2 MV / 3 CV

V-22 Osprey, bir helikopterin dikey performansını sabit kanatlı bir uçağın hızı ve menzili ile birleştirmek için tiltrotor teknolojisini kullanan çok amaçlı bir hava aracıdır.

Rotorları dikey konumdayken, helikopter gibi inebilir veya havada kalabilir. Kalkış yaptıktan sonra, yüksek hızla yüksek irtifa uçuşu yapabilen bir turboprop hava aracına dönüşebilir. Bu kombinasyon, V-22’nin diğer hava araçlarından farklı olarak operasyonel üstün global erişim yetenekleriyle sonuçlanmaktadır.

İlgili Olarak

Endonezya’dan 2 milyar dolarlık MV-22 Osprey alımı

Çukurova Üniversitesi Gazetecilik Öğrencisi, savunma sanayii ve global askeri teknolojilerle ilgileniyor.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

ABD Ordusu B-52 Stratofortress’den AGM-183A hipersonik füzesini test etti

Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri tarafından açıklandığı üzere Güney Kaliforniya…