Anasayfa Haberler Genel Haberler Endonezya’lı PT Pindad ile Gana Savunma Bakanlığı arasında niyet mektubu imzalandı

Endonezya’lı PT Pindad ile Gana Savunma Bakanlığı arasında niyet mektubu imzalandı

0

Endonezya’daki silah sistemlerinin veya savunma teçhizatının ana araç üreticisi PT Pindad, Gana Cumhuriyeti Savunma Bakanlığı ile işbirliğine hazır. PT Pindad Genel Müdürü Abraham Mose tarafından imzalanan, Gana Savunma Bakanlığı’nın Başkan Yardımcısı Evans Dzikum’un Cuma günü Jakarta’da teslim aldığı niyet mektubunda belirtildi.

Batı Afrika bölgesinde bulunan Gana, PT Pindad tarafından üretilen savunma sanayii ürünleri ile yakından ilgileniyor. Gana Savunma Bakanı Dominic BA Nitiwul, PT Pindad tarafından üretilen savunma ürünlerini satın almanın yanı sıra, savunma ürünlerinin ortak geliştirilmesinde işbirliği yapmakla ilgilendiğini belirtti.

Abraham Mose, PT Pindad’ın Gana Savunma Bakanlığı’nın ihtiyaç duyduğu savunma sanayii ürünlerinin ihtiyaçlarını karşılamaya çok hazır olduğunu söyledi. Bu desteklerden bazıları arasında savunma sanayii ürünleri, onarım ve bakım, eğitim ve fiziki tesislerin kurulmasını içeren satış sonrası hizmetler bulunmakta. Niyet mektubunda kabul edilen bir diğer şey ise, bina teknolojisindeki ustalık yeteneklerinde teknoloji transfer programı.

Niyet mektubunun imzalanması, her iki taraf için stratejik iyi ilişkilerdeki ilk adımdır. Her iki taahhüt de Gana Hükümeti ile askeri işbirliği kurma konusunda Endonezya hükümetinin ruhuna uygun açıklaması yapıldı.

Gana ordusuna mensup yetkililerin PT Pindad tesislerindeki faaliyetleri sırasında Türk firması FNSS ve PT Pindad tarafından ortak geliştirilen KAPLAN MT tankı yoğun ilgi gördü.

Çukurova Üniversitesi Gazetecilik Öğrencisi, savunma sanayii ve global askeri teknolojilerle ilgileniyor.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

Venezuela, ABD tescilli özel jeti düşürdü

Venezuela Stratejik Operasyonlar Komutanı Remigio Ceballos, kimliği belirsiz bir uçağın EE…