Anasayfa Haberler Genel Haberler ABD Libya’da düşen İHA’sının enkazını istiyor

ABD Libya’da düşen İHA’sının enkazını istiyor

0

Reuters’ın yaptığı habere göre ABD, 21 Kasım’da Trablus’ta Rus -üretimi- hava savunma sistemi tarafından vurulan ABD Ordusu Afrika Komutanlığı’na ait silahsız İnsansız Hava Aracı (İHA)’nın enkazını geri istiyor.

ABD Ordusu Afrika Komutanı Stephen Townsend, hava savunma operatörleri için “ateş edenlerin uzaktan komuta edilen bir ABD uçağına ateş ettiklerini bilmediklerini” söyledi. Townsed, “ama şimdi kime ait olduğunu kesinlikle biliyorlar ve geri vermeyi reddediyorlar. Nerde olduklarını bilmediklerini söylüyorlar ama ben bunu yemiyorum” dedi.

ABD, Rus paralı askeri personelinin veya Hafter’in -sözde- Libya Ulusal Ordusu’nun İHA’nın düştüğü tarihte hava savunmayı yönettiği sonucuna varmıştı.

Hafter’e bağlı güçler yakın tarihlerde İtalya’ya ait ABD yapımı İHA’yı daha düşürmüştü. İHA’ların BAE tarafından bölgeye gönderilen Rus malı Pantsir hava savunma sistemleri tarafından düşürüldüğü düşünülüyor.

Hakimiyet Savaşı: Libya | “Silah & Savaş Vekaleti”

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunu ve amatör fotoğrafçı. Teknoloji, otomotiv, uluslararası ilişkiler ve savunma sanayii meraklısı. Savunma sanayii araştırmacısı.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Azerbaycan Ordusu Ermenistan’a ait 22 adet tankı imha etti

Azerbaycan Ordusu Ermenistan’a ait 22 adet tank ve diğer zırhlı araçların imha edildiğini …