Anasayfa Haberler Kara Kuvvetleri ve Kara Sistemleri Filipinler, Spyder hava savunma sistemi alıyor

Filipinler, Spyder hava savunma sistemi alıyor

0

Blog Mintfo’ya göre; Filipinler, İsrail yapımı SPYDER kara konuşlu hava savunma sistemini silahlı kuvvetleri için uygun gördü. SPYDER (Yerden Havaya Python ve Derby füzeleri), IAI (İsrail Havacılık ve Uzay Sanayii) ve Rafael Gelişmiş Savunma Sistemleri Şirketi işbirliğiyle geliştirilmiş bir İsrail yapımı kısa ve orta menzilli, mobil hava savunma sistemidir.

SPYDER; uçak, helikopter, İnsansız Hava Aracı (İHA) ve hassas güdümlü mühimmat saldırılarına karşı koymak için tasarlanmış, hızlı reaksiyonlu, düşük seviyeli bir karadan havaya füze sistemidir. Sistem, yüksek öneme sahip varlık ve alanların etkin bir şekilde korunmasının yanı sıra savaş alanında bulunan kuvvetler için birinci sınıf savunma sağlamaktadır.

SPYDER, RAFAEL’in en gelişmiş, kendini kanıtlamış havadan havaya füzelerini içerir: Derby, aktif radar (RF) güdümlü füzesi ve Python-5, bir çift dalga bantlı IIR güdümlü füzesi. SPYDER ailesi, SPYDER-SR (Kısa Menzilli) ve SPYDER-MR (Orta Menzilli) sistemlerini içermektedir.

SPYDER’in kamyona monte Füze Ateşleme Üniteleri (MFU), hem IIR hem de RF füzelerle donatılmıştır. MFU, döndürülebilir bir fırlatıcı düzeneğinde herhangi bir füze kombinasyonunu (IIR/IR) taşır. Sistemin yüksek hareket kabiliyeti, operasyonel bir çeviklik sağlamaktadır. SPYDER; 360°, gece ve gündüz her türlü hava koşulunda çalışabilme kabiliyetine sahiptir. Sistem, aynı anda birden fazla tehdide müdahale edebilir. Fırlatmadan Önce Kilitlen (LOBL) ve Fırlatmadan Sonra Kilitlen (LOAL) çalışma seçeneklerine sahiptir. SPYDER’in tehdide müdahale hacminin ölçüleri, yatayda 1 km’den 15 km’ye; dikeyde ise 20 ile 9000 m arasında değişmektedir.

SPYDER-SR

SPYDER-SR (Kısa Menzilli); savaş uçakları, helikopterler ve İHA’ların bağımsız mühimmatlarından ve hassas güdümlü mühimmatlardan gelen saldırılara karşı etkili bir şekilde mücadele etmek için tasarlanmış, kendini kanıtlamış, hızlı tepki veren, düşük seviyeli karadan havaya bir füze sistemidir. SPYDER-SR, yüksek öneme sahip varlık ve alanların mükemmel bir şekilde korunmasının yanı sıra savaş alanında bulunan kuvvetler için birinci sınıf bir koruma sağlayabilmektedir.

SPYDER-MR

SPYDER-MR Orta Menzilli Hava Savunma Füze Sistemi, SPYDER-SR’nin teknolojisini paylaşmaktadır. SPYDER-MR, aynı geniş tehdit yelpazesini orta seviyelerde tespit edip yok eder. SPYDER-MR, yüksek öneme sahip varlık ve alanları (hava üsleri, ülke başkentleri vb.) ve manevra yapan kuvvetleri koruma kabiliyetine sahiptir.

İlgini Çelebilir!

Milrem Robotics Birleşik Krallık’a iki insansız kara aracı teslim edecek

Milrem Robotics, Birleşik Krallık Savunma Bilim ve Teknoloji Laboratuvarı’na (DSTL) …