Anasayfa Haberler Kara Kuvvetleri ve Kara Sistemleri FNSS Askeri Kara Araçları Model Yarışması 10 Yaşında

FNSS Askeri Kara Araçları Model Yarışması 10 Yaşında

0

16-17 Eylül tarihlerinde düzenlenecek FNSS Askeri Kara Araçları Model Yarışması, bu sene eklenen yeni kategoriler ile 10. yılını taçlandırmaya hazırlanıyor.

İlki 2007 yılında yapılan ve küçük bir grubun katılımıyla gerçekleşen etkinlik, bu gün, yüzlerce modelin yarıştığı, ülke çapında modelcilerin ve hatta yabancı modelcilerin yer aldığı, kendi geleneği olan, önemli bir modelcilik etkinliğine dönüştü.

FNSS Askeri Kara Araçları Model Yarışması, yalnızca modelcileri değil, Türkiye’nin dört bir tarafından tüm hobi severleri Ankara-Gölbaşı’ndaki FNSS tesislerinde buluşturuyor. Özellikle genç yaştaki yeni modelcilerin katılımının giderek arttığı bu etkinlik FNSS’nin önemli toplumsal sorumluluk faaliyetleri arasında yer alıyor.

Etkinlik, askeri kara araçları üretilen bir tesiste düzenleniyor olmasıyla da dünyadaki örneklerinden ayrılırken, katılımcılar ve ziyaretçiler FNSS tarafından üretilen araçların gösterilerini izleyerek, ürünleri yakından inceleme ve yetkililerden bilgi alma şansına sahip oluyorlar. Askeri kara araçlarına meraklı modelciler açısından bu eşsiz deneyim, FNSS tarafından tüm modelcilere sunuluyor.

Modelciliğe, paylaşmak, öğrenmek ve eğlenmek misyonuyla yaklaşan ve ilk yarışmadan bu yana, birlikte çalışan yarışma komitesi, 10’unca yılında katılımcılara önemli sürprizler hazırlıyor. Yılda bir defa düzenlenen etkinlik, değerlendirme komitesi (yarışma jürisi) ile birlikte düzenlenen seminer ve kolokyum ile de modelcilik adına benzersiz bir platform sunuyor.

FNSS, tüm modelcileri Ankara tesislerinde düzenlediği yarışmaya davet ediyor. Detaylı bilgi ve yarışma şartnamesine fnss.com.tr web adresinden ulaşılabilmekte.

Makine mühendisliği öğrencisi, savunma ve ulusal güvenlik konularıyla yakından ilgileniyor. Amatör olarak video editlemeyi ve fotoğraf çekmeyi seviyor.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

RAFAEL, 32 kilometre menzilli hassas güdümlü füzesi ile Polonya’da iddialı

Rafael Advanced Defense Systems Ltd. Polonya’da Conglomerate PGZ ile ortak üretimi p…