Anasayfa Haberler Deniz Kuvvetleri ve Deniz Sistemleri Şehit Teğmen Caner GÖNYELİ-2017 Arama Kurtarma Tatbikatı başarıyla tamamlandı

Şehit Teğmen Caner GÖNYELİ-2017 Arama Kurtarma Tatbikatı başarıyla tamamlandı

0

Doğu Akdeniz’de Gerçekleştirilen Tatbikata Türkiye ve KKTC’den Arama Kurtarma Unsurları Katıldı.

Şehit Teğmen Caner GÖNYELİ-2017 Arama Kurtarma Tatbikatı, Türkiye Cumhuriyeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Arama Kurtarma Teşkilatında yer alan sivil ve askerî unsurların katılımıyla, 12-15 Haziran 2017 tarihleri arasında, Doğu Akdeniz’de, KKTC hava sahası, kara suları ile ana karası üzerinde ve Türkiye’nin arama kurtarma bölgesinde yer alan uluslararası sularda başarıyla icra edildi.

Tatbikata Türkiye’den, helikopter konuşlu 1 firkateyn, 2 sahil güvenlik gemisi, 4 sahil güvenlik botu, 4 helikopter, 2 uçak, 1 sahil güvenlik özel harekât timi, 1 dalış emniyet güvenlik ve arama kurtarma timi ve 1 muharebe arama kurtarma timi ile KKTC’den 2 helikopter, 3 sahil güvenlik botu ve 4 römorkör katıldı. Tatbikatta; Türkiye ve KKTC’nin arama kurtarma konusundaki iş birliği ve koordinasyonu pekiştirilmiş, askeri ve sivil arama kurtarma unsurlarının birlikte çalışabilirliği ile arama kurtarma harekâtına ilişkin komuta kontrol ve muharebe usulleri denendi.

Makine mühendisliği öğrencisi, savunma ve ulusal güvenlik konularıyla yakından ilgileniyor. Amatör olarak video editlemeyi ve fotoğraf çekmeyi seviyor.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

Çin, ABD Donanmasının uçak gemilerini ”kağıttan kaplan” olarak nitelendiriyor

Çin ve ABD arasındaki ilişkilerin ticaret, COVID-19 salgını, Tayvan ve Hong Kong gibi bir …