Anasayfa Haberler Deniz Kuvvetleri ve Deniz Sistemleri General Dynamics 719 milyon dolarlık ihaleyi kazandı

General Dynamics 719 milyon dolarlık ihaleyi kazandı

0

ABD Donanması, General Dynamics’in bir iştiraki olan General Dynamics Bath Iron Works ile, DDG 51 Arleigh Burke sınıfı güdümlü füze destroyerlerinin tersane planlama hizmetlerini sürdürmek için bir sözleşme yapıldığını açıkladı.

Sözleşme, 4 yılı opsiyonlu olup ilk yıl için 126 milyon dolar değerindedir. Eğer donanma tarafından uygulanır ve tam olarak finanse edilirse sözleşmenin toplam tutarı 719 milyon doları bulacak. Tersane planlama hizmetleri tasarım, malzeme kitleri, lojistik, planlama ve uygulamayı içeriyor. Tersane planlama hizmetlerinin büyük çoğunluğu Maine’de yapılacak.

Arleigh Burke (DDG 51 sınıfı) destroyerleri , gerek barış zamanı mevcudiyetinde gerekse ulusal güvenlik söz konusu olduğunda çeşitli operasyonlar yürütebilen yüksek kabiliyetli, çok işlevli savaş gemileridir. Bu destroyerler çok tehditli hava, satıh, ve satıh altı ortamlarda çok fonksiyonlu savaş kabiliyetine sahiptir.

Geminin Entegre Hava ve Füze Savunma radarı, modern hava tehditlerine ve aynı zamanda balistik füze savunmasında algılama ve reaksiyon yeteneklerini geliştiren bilgi işlem gücü ve radar yükseltmelerini sağlayacak.

Aegis Savaş Sistemi, savaş alanının kompozit bir görüntüsünü sağlamak için geminin radarlarının diğer gemilerle ve uçaklarla bağlamasını ve harekat alanını etkin bir şekilde arttırmasını sağlayacaktır. Bu sınıftaki yeni gemiler de anti-balistik füze yeteneklerine sahiptir. Arleigh Burke sınıfı destroyerlerinin tamamen çelik konstrüksiyonu hayatta kalabilen bir platform sağlıyor.

Bath Iron Works ayrıca şu anda DDG 1000 sınıfı gemiler ve LCS sınıfı gemiler için teslimat sonrası bakım ve modernizasyon faaliyetlerini yönetmektedir.

Dış Haberler Editörü

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Türk Deniz Kuvvetleri Misrata’da deniz üssü kurma hazırlığında

Türk Silahlı Kuvvetleri Libya’da kalıcı hava ve deniz üssü kuruyor Türkiye ile Libya arası…