Anasayfa Haberler Hava Kuvvetleri ve Uzay Sistemleri İngiliz BAE Systems’dan Suudi Hava Kuvvetleri’ne elektronik harp hizmeti

İngiliz BAE Systems’dan Suudi Hava Kuvvetleri’ne elektronik harp hizmeti

0

Havacılık ve savunma sanayisinde faaliyet gösteren İngiliz şirketi BAE Systems, Suudi uçaklarına elektronik harp hizmeti sunacak sözleşmeyi kazandı.

BAE Systems, Suudi Arabistan’a ait uçaklara yönelik dijital elektronik harp sistemleri ve füze uyarı sistemleri ile ilgili sürdürülebilirlik hizmetleri için 19.2 milyon dolarlık sözleşmeyi kazandığını duyurdu.

BAE Systems tarafından yaptığı açıklamada, “BAE Systems, AN / ALQ-239 Dijital Elektronik Harp Sistemleri (DEWS) ve AN / AAR-57A (V) Ortak Füze Uyarı Sistemi (CMWS) donanımı / yazılımı ile ilişkili sürdürülebilirlik hizmetleri için 19.2 milyon dolarlık ihaleyi kazandı.” denildi.

Sözleşme kapsamında teslim edilecek sistemlerin 13 Ağustos 2022’ye kadar tamamlanması bekleniyor.

ALQ-239 Dijital Elektronik Harp Sistemi (DEWS)

BAE Systems’in kendini kanıtlamış, düşük maliyetli, düşük riskli ALQ-239 Dijital Elektronik Harp Sistemi (DEWS), gelecekteki yeni platform uyarlanabilirlik ile yeni ve eski uçaklara elektronik harp yetenekleri sağlamak için ileri teknoloji kullanıyor.

BAE Systems’in Dijital Elektronik Savaş Sistemi (DEWS) mevcut ve gelecekteki tehditleri hızlı ve doğru bir şekilde saptamak ve bunlara karşı koymak için geliştirilmiştir. Uçak çevresinde 360 ​​derece kapsama sağlayan DEWS, endüstrideki en gelişmiş savunma havacılığı özelliğinden bazılarını sağlar.

ALQ-239 Dijital Elektronik Harp Sistemi (DEWS)’nin sağladığı bazı özellikler

  • Tamamen entegre radar uyarısı
  •  360 derece maksimum durumsal farkındalık
  • Gelişmiş elektronik önlemler
  • Saldırgan hedefleme desteği
  • Coğrafi Konum
  • Sürdürülebilirliği  ve görev kabiliyetini artırmak için öz koruma

Tamamen dijital bir sistem olan DEWS,mevcut ve gelecekteki tehditleri karşılayacak şekilde tasarlanmış, hava gücü ekibine en son durumsal farkındalığı sağlayarak, frekans bandında doğru ve hızlı 360 derece uçak koruması sağlar.

Türk savunma sanayii özelinde savunma sanayii takipçisi ve araştırmacısı.

İlgini Çelebilir!

Milli Muharip Uçak için Yıldırım Test Tesisi kurulacak

Milli Muharip Uçak Projesi kapsamında, sayılı ülkede bulunan ve hava platformlarının yıldı…