Anasayfa Haberler Kara Kuvvetleri ve Kara Sistemleri İngiltere ile Rheinmetall mühimmat anlaşması imzaladı

İngiltere ile Rheinmetall mühimmat anlaşması imzaladı

0

İngiltere Savunma İhale Ajansı, piyade mühimmatı alımı için Rheinmetall AG ve Savunma Ekipmanı ve Desteği firması ile yeni bir çerçeve anlaşması imzaladı. Anlaşmaya göre Rheinmetall önümüzdeki 5-7 yıl içerisinde spesifik delici mermiler, mühimmat ve el bombaları için varsayılan tedarik kaynağını temsil edecek ve tahmini olarak 100 milyon avro değerinde bir üretime sahip olacak.

Rheinmetall, büyük bir cephane tedarikçisi olarak rolünü genişletmeye devam ediyor. Hollanda Silahlı Kuvvetleri yalnızca birkaç gün önce Rheinmetall ile 2030’un sonuna kadar süren mühimmat tedariği için ortaklık anlaşması yaptı.

İngiliz ihale makamlarıyla şimdi yenilenen sözleşme, Almanya ve İsviçre’deki dört üretim tesisi tarafından üretilen 25 piyade mühimmat ürününün tercih edilen tedarikçisi olarak Rheinmetall’i kurdu.

15 yıldır tedarikçi Rheinmetall

İngiltere tedarik otoriteleri tarafından yenilenen sözleşme ile 25 çeşit piyade mühimmatının üretimini Almanya ve İsviçre’de toplam 4 fabrika yerleşkesinde icra etmek üzere Rheinmetall üstlendi. Rheinmetall Silah ve Mühimmat İngiltere Satış Direktörü Simon Valencia:

“Savunma Bakanlığı ile sözleşmemizi yenilemekten ve 15 yıldır Britanya Silahlı Kuvvetlerine sunduğumuz yüksek kaliteli, güvenilir ürünlerimizi sunmaya devam etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Bahis mevzu sözleşmeyi Savunma Bakanlığı’na mühimmatların sorunsuz ikmaline dair güvence olarak görüyoruz. Britanya Savunma Bakanlığı Rheinmetall’in stratejik partneri ve yeni sözleşme firmanın Britanya savunma piyasasındaki büyümesinin sürdürülebilirliğini destekliyor.”

Savunma Donanımı ve Desteği (Defence Equipment and Support -DE&S) şu anda hizmet içi mühimmat alımlarının tekrarlanmasını sağlamak için savunma tedarikçileri ile bir çerçeve anlaşma anlaşması müzakere sürecinde. Rheinmetall Defence ile yapılan sözleşme DE&S’in mühimmat endüstrisi ile çerçeve şartlarında kabul ettiği ilk sözleşmedir ve İngiltere Savunma Bakanlığı endüstri ile olan ilişkilerinde olumlu bir adım değişikliği olduğuna işaret etmektedir.

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunu ve amatör fotoğrafçı. Teknoloji, otomotiv, uluslararası ilişkiler ve savunma sanayii meraklısı. Savunma sanayii araştırmacısı.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Güney Kore Ordusu K1 tank ve K9 Obüs sistemlerini insansızlaştıracak

Güney Kore Ordusu, K1 Ana Muharebe Tankı ve K9 Kundağı Motorlu Obüslerini insansız teknolo…