Anasayfa Haberler Genel Haberler İspanya Özel Programları yeniden yapılandırıyor.

İspanya Özel Programları yeniden yapılandırıyor.

0

Göreve başlamasından bu yana Başbakan Pedro Sanchez’in mevcut hükumeti, önümüzdeki 20 yıllık büyük savunma programları için 4,23 milyar avroluk ek fonlar onayladı.

İspanya Bakanlar Kurulu, Silahlı Kuvvetlerin Modernizasyonu için çeşitli Özel Programları etkileyecek olan yeniden yapılanmaların tekrar programlanmasını mümkün kılmak amacıyla 2019-2031 yılları arası için kabul edilen sınırlar dahilinde harcama taahhütleri için Savunma Bakanlığı’nı yetkilendirdi.

Özel Programlar, gelişimleri boyunca sürekli uyarlanabilen özel finansman özelliklerine sahiptir. Şu anda bu programların yedisini yeniden programlamak gerekiyor. Bunlar: Denizcilik Eylem Gemisi (BAM I), Denizcilik Eylem Gemisi (BAM II), NH-90 Helikopter, Orta Ağırlık Sınıfı Helikopter, İtfaiye Uçağı, 8×8 Teknoloji Programları ve F-100 Fırkateyn.

Öte yandan Ordunun CH-47D Chinook filosunun modernizasyonu yoluyla ihtiyaç duyduğu operasyonel ağır helikopter yeteneklerini korumak için yeni bir programın eklenmesi gerekiyor. Bu yeni program ile mevcut uçağın yeni bir konfigürasyonla donatılmasını içermekte ve yer destek teçhizatı, görev planlama ve sistemle ilişkili simülasyon sistemi ile pilotların mekanik ve teknik eğitimini sağlanacak.

Son olarak Hava Kuvvetleri’nin NH-90 helikopter programının yeniden yapılandırılması, operasyonel kabiliyetlerini garanti etmek ve görevlerini tam olarak yerine getirmek için bu uçağın filosunu genişleterek yeni bir NH-90 özel programının (Lot II) işlenmesini öneriyor.

İspanyol medyası ve endüstri kaynaklarına göre, bu son karar iki yeni programa dayanıyor: 23 ilave NH90 helikopterinin satın alınması ve İspanyol Ordusu’nun CH-47D Chinook helikopterlerinin filosunun modernizasyonu.

Kaynak: defense-aerospace

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunu ve amatör fotoğrafçı. Teknoloji, otomotiv, uluslararası ilişkiler ve savunma sanayii meraklısı. Savunma sanayii araştırmacısı.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

İsmail Demir’den “elektromanyetik bomba” açıklaması

Roketsan’ın Lalahan Tesisleri’nde basın mensuplarıyla bir araya gelen T.C. Cumhurbaş…