Anasayfa Haberler Hava Kuvvetleri ve Uzay Sistemleri MiG Skat İHA çalışmalarına tekrar başladı

MiG Skat İHA çalışmalarına tekrar başladı

0

 Mikoyan Gurevich (MiG, Skat Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) çalışmalarına tekrar başladı.

Rus Uçak Şirketi MiG, Rus basınından TASS’a verdiği demeçte, düşük radar görünürlüğüne sahip Skat Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) üzerindeki çalışmalarına yeniden başladığını belirtti.

MiG, önümüzdeki birkaç yıl içinde jet tahrikli bir insansız hava aracının ön üretim modelini oluşturmayı planladığını belirtti. Açıklamayı yapan yetkili Rus Savunma Bakanlığının aracın geliştirilmesine ilgi gösterdiğini belirtti.

Açık kaynaklara göre, MiG Corporation 2005 yılında kendi inisiyatifiyle Skat’ı geliştirmeye başladı, ancak Rus Savunma Bakanlığı projeye ilgi göstermediği için projeyi durdurmak zorunda kalmıştı. MiG, Skat insansız savaş hava aracı geliştirme programını, MAKS-2007 Uluslararası Hava Gösterisi’nde bir mock-up vasıtası ile tanıtmıştı.

Skat SİHA sabit hedeflere saldırı yapmak üzere“uçan kanat” prensibine dayanan ve bir üçgen biçiminde tasarıma dayanıyor. Burun bölmesinde bir motor hava girişi var. İç bölmede saldırı silahları (örneğin, anti-gemi ve anti-radar Kh-31A ve Kh-31P füzeleri veya IIR güdümlü füzeler) yer alıyor.

Kaynak: AirRecognition

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunu ve amatör fotoğrafçı. Teknoloji, otomotiv, uluslararası ilişkiler ve savunma sanayii meraklısı. Savunma sanayii araştırmacısı.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Rusya, Pantsir-S1 hava savunma sistemi ile drone tehdidine yönelik tatbikat gerçekleştirdi

Rus ordusu kuzey kutup bölgesinde Pantsir-S1 hava savunma sistemi ile tatbikat gerçekleşti…