Anasayfa Haberler Genel Haberler Jandarma’ya ait bir S-70 helikopteri acil iniş gerçekleştirdi

Jandarma’ya ait bir S-70 helikopteri acil iniş gerçekleştirdi

0

8 Temmuz 2020 tarihinde Bingöl’de Jandarma Genel Komutanlığı’na ait bir S-70 tipi genel maksat helikopteri meydana gelen teknik arıza nedeniyle acil iniş yaptı.

Sosyal medyada yayılan görüntülere bakıldığında helikopterin pallerinin parçalandığı ancak helikopterin gövde bütünlüğünü koruyarak ormanlık ve sarp alana inişi başarıyla gerçekleştirildiği görülüyor.

Konuya ilişkin ilk resmi açıklama Bingöl Valiliği tarafınca resmi Twitter hesabı üzerinden yapıldı.

Bingöl Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “İlimizin Genç ilçesi Akpınar köyü mülki sınırları içerisinde 08 Temmuz 2020 Çarşamba günü saat 18.00 sıralarında, İl Jandarma Komutanlığınca gerçekleştirilen operasyonda görevli timleri aldıktan sonra dönen Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığına ait genel maksat helikopterinde meydana gelen teknik arıza nedeniyle ormanlık ve sarp alana zorunlu iniş yapılmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Valilik, helikopterde bulunan 7’si personel ve 3’ü mürettebat olmak üzere toplam 10 personelde herhangi bir can kaybı ve yaralanmanın meydana gelmediğini belirtti.

Kaza üzerine Bingöl İl Jandarma Komutanlığına bağlı 5 Jandarma Özel Harekat (JÖH) timinin bölgeye intikal ettiği bilgisi paylaşıldı.

Yaşanan bu talihsiz kaza nedeniyle Jandarma Genel Komutanlığımıza ve ilgili personellere geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Kaza Bölgesinden Gelen Video

Çukurova Üniversitesi Gazetecilik Öğrencisi, savunma sanayii ve global askeri teknolojilerle ilgileniyor.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

TSK’ya ait A400M nakliye uçağı Lübnan’a uçuş gerçekleştirdi

TSK’ya ait A400M tipi nakliye uçağı ile yardım malzemeleri, arama ve kurtarma ekipleri Bey…