Anasayfa Haberler Genel Haberler KKTC’nin 36. kuruluş yıl dönümü kutlu olsun

KKTC’nin 36. kuruluş yıl dönümü kutlu olsun

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti‘nin 36. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında “Aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi hürmetle yad ediyor, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne ve Kıbrıs Türk halkına Rabbim’den huzurlu, güvenli ve müreffeh bir gelecek diliyorum.” sözlerini kullanarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bağımsızlığı için can veren aziz şehitleri yad etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Merhum Rauf Denktaş başta olmak üzere, 36 yıldır Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin gelişmesinde, kalkınmasında, bugünlere ulaşmasında emeği geçen herkesi şükranla andığını mesajında kaydetti.

“Anavatan ve garantör ülke olarak, milli davamız Kıbrıs’ın ve Kıbrıs Türkü’nün yanında yer almaya devam edeceğiz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın KKTC’nin 36. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda Kıbrıs ve Kıbrıs Türkleri’nin yanında olmaya devam edileceği mesajını verdi ve Doğu Akdeniz’de tespit edilen kaynaklar üzerindeki hakların aynı şekilde korunacağına değindi.

“Tarihi ve ahdi yükümlülüklerimiz çerçevesinde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bayrağının karada olduğu gibi, denizlerde ve göklerde de gururla dalgalanması için her türlü gayreti göstereceğiz. Özellikle Kıbrıs Türklerinin, Doğu Akdeniz’de tespit edilen hidrokarbon kaynakları üzerindeki haklarının gasp edilmesine asla izin vermeyeceğiz. Geçmişte Kıbrıs Türkü’nün varlığına yönelik tehditleri nasıl bertaraf etmişsek, bundan sonra da hak ve menfaatlerini aynı şekilde korumakta kararlıyız.” sözlerini kullandı.

Defence Turk olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 36. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, KKTC’nin bağımsızlığı için canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

Türk savunma sanayii özelinde savunma sanayii takipçisi ve araştırmacısı.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

Otokar, TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni aldı

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, Covid-19 sürecinin en başından itibaren Arifiye’de 55…