Anasayfa Haberler Deniz Kuvvetleri ve Deniz Sistemleri Malezya tekrar Muhafız’ı seçti

Malezya tekrar Muhafız’ı seçti

0

Aselsan ile Malezya’da yerleşik bir tersane arasında imzalanan sözleşme kapsamında 30mm MUHAFIZ Uzaktan Komutalı Stabilize Top Sistemi, Hassas Stabilize Yönlendirici ve 12.7mm Makineli Tüfek, Malezya Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın ihtiyacı kapsamında üretilecek botlara entegre edilecek. Sözleşme kapsamında teslimatların 2019-2020 yılları arasında tamamlanması planlanmakta.

Aselsan, geçtiğimiz yıl 30mm MUHAFIZ Sisteminin Malezya sahil güvenlik botlarına montaj, entegrasyon ve testlerini gerçekleştirmişti.

Halihazırda Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü envanterinde yer alan Aselsan Uzaktan Komutalı Silah Sistemleri Türkiye haricinde toplam on dört ülkenin Silahlı Kuvvetleri tarafından tercih edildi.

Söz konusu sözleşme, Aselsan’ın Güneydoğu Asya bölgesine gerçekleştirdiği Silah Sistemi ihracatının artarak devam etmesi açısından önem taşımakta.

MUHAFIZ, 30mm silah ile donatılmış yüksek stabilizasyon performansı ve otomatik hedef takip yeteneği olan uzaktan komutalı bir silah sistemidir. Savaş gemileri, sahil güvenlik ve karakol botları, çıkarma gemileri ve diğer deniz platformlarına entegre edilebilen çok yönlü ve etkili bir sistem.

Aselsan 30 mm MUHAFIZ Uzaktan Komutalı Stabilize Top Sistemi ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunu ve amatör fotoğrafçı. Teknoloji, otomotiv, uluslararası ilişkiler ve savunma sanayii meraklısı. Savunma sanayii araştırmacısı.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Türk Donanmasına ait S/İHA’lar Adalar Denizi’nde nöbette

Türk Deniz Kuvvetleri bağlısı S/İHA platformları Adalar Denizi bölgesinde de görevlerini i…