Anasayfa Haberler Genel Haberler Meteksan Güney Kore’nin Yara Savunma Simülatörü’nü tamamladı

Meteksan Güney Kore’nin Yara Savunma Simülatörü’nü tamamladı

0

Dünya genelinde deniz kuvvetlerinin ihtiyacına yönelik geliştirdiği Yara Savunma Simülatörü ile alanında en güncel ve modern çözüme sahip olan Meteksan, bu simülatörün kullanıcıları arasına Kore Cumhuriyeti Deniz Kuvvetleri’ni (RoKN) de kattı. Kore Cumhuriyeti’nde Yara Savunma Simülatörü ihtiyacı için açılmış olan ihaleyi yerel ortağı ile birlikte 2017 yılında kazanan Meteksan, simülatörün yapımını tamamlayarak kabul testlerini proje takvimine uygun olarak başarıyla bitirdi. Yara Savunma Simülatörü üretimi ve alt sistemleri Meteksan Savunma desteği altında yerel imkanlarla Kore Cumhuriyeti’nde yapıldı.

Yara Savunma’nın ana amacı geminin hareket kabiliyetini sağlayarak, en yakın bakım/onarım limanına intikalini sağlamaktır. Bu maksatla oluşan hasar, en kısa sürede kontrol altına alınmalı ve giderilmelidir. Yara Savunma yeteneği, denize hazır olma durumunun bir parçası olarak teknenin bütünlüğünü, dengesini ve manevra kabiliyetini sağlamak için gerekli olan unsurdur. Bu yeteneklere sahip olabilmenin en önemli bileşeni ise gemi personeline istenen standartlara uygun yara savunma eğitimi sunmak için gerçekçi bir eğitim ortamı sağlamaktır.

Meteksan Yara Savunma Simülatörü (DCSIM), gemi personeline yara savunmaya hazır olma açısından uluslararası standartlara ve denizcilik standartlarına uygun eğitimler geliştirme ve uygulama ortamı sunar. DCSIM’in özgün özellikleri, sağlanacak eğitimin etkinliğini, verimini ve sistemin idame imkanını arttıracak şekilde kurgulanmıştır.

Temel tasarımı, kontrol-izleme-eğitim değerlendirme yazılımları ve detay tasarım-eğitim danışmanlığı, Meteksan Savunma tarafından RoKN isterleri ve yerel standartlarına göre hazırlanan simülatör 65 personele aynı anda eğitim imkanı sağlamakta ve farklı eğitim senaryoları ile başlangıç düzeyinden ileri düzeye kadar esnek seçenekler sunmaktadır.

“Türkiye’nin Teknoloji Geliştirme Merkezi” Meteksan Savunma

Yara Savunma Eğitim Simülatörü

 

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunu ve amatör fotoğrafçı. Teknoloji, otomotiv, uluslararası ilişkiler ve savunma sanayii meraklısı. Savunma sanayii araştırmacısı.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

STM, Yerli Elektronik İzleme Sistemi’ni Adalet Bakanlığına sundu

STM ana yükleniciliğinde geliştirilen Yerli Elektronik İzleme Sistemi (E-Kelepçe) kapsamın…