Anasayfa Haberler Hava Kuvvetleri ve Uzay Sistemleri MiG-41 projesi 2019’da tamamlanacak

MiG-41 projesi 2019’da tamamlanacak

0

Rusya MiG-41 olarak da bilinen PAK DP adlı başka bir önleyici uçak geliştirmeye hazırlanıyor. Yeni uçak son birkaç yıldır göz önüne alınıyor, MiG CEO’su Ilya Tarasenko’nun son yaptığı açıklamaya göre proje 2019 yılında tamamlanacak.

Air Recognition’ın aktardığına göre Reuters tarafından düzenlenen bir konferansta Rus uçak üreticisi Mikoyan-Gourevitch (MiG) CEO’su Ilia Tarassenko “Gelecekteki MiG-41 savaşçımız, uzaya uçabilecek” dedi.

Tarasenko, “Uçak yeni silah türleri kullanacak, yeni gizlilik teknolojileriyle oluşturulacak, büyük miktarda silah taşıyabilecek ve çok büyük bir önleme yarıçapında çalışacak” dedi.

Uçak Stratopoz ile Tropopoz arasında uçabilir; yani 9,000 ila 17,000 metre arasında. Aynı zamanda saatte 3.675 kilometre hıza ulaşacak.

Çok yüksek irtifalarda uçmanın yanı sıra, MiG-41, eski Rus Havacılık ve Uzay Kuvvetleri Komutanı Viktor Bondarev’e göre hipersonik füzeleri vurabilecek. Sınıfının en yüksek hızına ulaşacak olan uçağın otonom olabileceği ya da İnsansız Hava Araçları gibi uzaktan kumanda ile kontrol edilebileceği söylendi.

 

Adnan Menderes Üniversitesi Uluslararası İlişkiler, savunma sanayi araştırmaları, dış politika, güvenlik çalışmaları.

İlgini Çelebilir!

Rus Kamov Ka-52M helikopter sözleşmesi 2020’de imzalanacak

Rusya Savunma Bakanlığı, 2020’de Kamov Ka-52’nin (NATO Kod Adı Hokum-B) yüksel…