Anasayfa Haberler Genel Haberler Milli Savunma Bakanı Akar ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler, Trablus’ta

Milli Savunma Bakanı Akar ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler, Trablus’ta

0

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Güvenlik, Askeri İşbirliği Mutabakat Muhtırası kapsamında yapılan faaliyetleri yerinde incelemek üzere Libya’nın başkenti Trablus’a geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Önce Deniz Kuvvetleri komutanımızı Libya’ya gönderdik. Bir plan çerçevesinde. Bir heyetle Savunma Bakanım bugün orada. Libya’daki süreci çok daha yakın bir markajdan sürdürmek istiyoruz.” dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’in ziyareti dolayısıyla Mitiga Havaalanında askeri tören düzenlendi.

Libya Savunma Bakan Yardımcısı Selahaddin Abdullah en-Nemruş, Genelkurmay Başkanı Korgeneral Muhammed eş-Şerif, Deniz Kuvvetleri Komutanı Admiral Abdulhakim Abuhalia ile Türkiye’nin Trablus Büyükelçisi Serhat Aksen ve diğer Türk ve Libyalı yetkililer tarafından karşılanan Akar, tören kıtasını selamladı.

Törenin ardından Bakan Akar ve Genelkurmay Başkanı Güler, mutabakat kapsamında oluşturulan Savunma Güvenlik İşbirliği ve Eğitim Yardım Danışma Komutanlığına gitti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamanın devamında, “Libya’da meşru ve var olan hükümetle aramızdaki çalışmaların ciddi ve kararlılık içinde sürdürülmesi lazım, yapılan iş budur.” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Türk Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan ÖZBAL Libya’nın başkenti Trablus’ta bulunan Busetta Deniz Üssüne bir ziyaret gerçekleştirmişti.

Görüntüler

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Çukurova Üniversitesi Gazetecilik Öğrencisi, savunma sanayii ve global askeri teknolojilerle ilgileniyor.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Arjantin Özel Harekat Kuvvetleri Daniel Defense tüfeklerini tercih etti

ABD’li savunma girişimcisi Aquila International ltd. Arjantin Silahlı Kuvvetleri’nin…