MOSHIP

0
Envanterde

 

MOSHIP 4000 çeşitli deniz koşullarında su yüzeyi ve su altı kurtarma operasyonları ve yangın söndürme gerçekleştirmek için tasarlanmış özel bir denizaltı kurtarma ana gemisidir.

Sertifikasyonu hem NATO NSRS ve hem de US SRDRS sistemi ile gerçekleştirilmiş dahili US SRDRS SRV A-Frame ile operasyon yapabilmektedir. Esnek güç paylaşımı ve yüksek nitelikli pozisyon sabitlemeyi sağlayan dizel elektrik tahrik sistemiyle donatılmış ve eşsiz off-shore tasarımı sayesinde askeri normları, standartları ve klas kurallarını sağlamaktadır.

Askeri normlara, standartlara ve klas kurallarına uygun eşsiz tasarımı; yüksek manevra ve pozisyon sabitleme yeteneğine sahip kontrol edilebilir ikiz pervane sistemi (CPP), baş – kıç tünel iticileri ve geri çekilebilir baş itici ile donatılmıştır.

Genel Bilgiler:

• Gemi Tipi : Denizaltı Kurtarma Ana Gemisi
• Proje Tipi : Gerçekleşmiş / Onaylı
• Malzeme : Çelik – Çelik
• Gemi Formu : Monohull

TCG Alemdar (A-582) 28 Ocak 2017’de, TCG Akın (A-584) ise 29 Aralık 2017’de gerçekleştirilen törenler ile,  Deniz Kuvvetleri Komutanlığına teslim edilmiştir

İnşaa Edilen Tersane: İstanbul Shipyard

Kullanıcı: Türk Deniz Kuvvetleri

Teknik Özellikler

Tam Boy

Kaideler Arası Boy

Genişlik

Derinlik

Su Çekimi (Draft)

Deplasman

90.80 m

85.35 m

19.00 m

7.80 m

4.45 m

4200 t

 

Makine mühendisliği öğrencisi, savunma ve ulusal güvenlik konularıyla yakından ilgileniyor. Amatör olarak video editlemeyi ve fotoğraf çekmeyi seviyor.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Rusya’nın nükleer tahrikli 885M denizaltısı denemelere başlayacak

Rusya’nın en yeni nükleer tahrikli denizaltısı Ağustos ayında deniz denemelerine baş…