Anasayfa Haberler Genel Haberler Milli Savunma Üniversitesi’ne giriş sisteminde değişiklik

Milli Savunma Üniversitesi’ne giriş sisteminde değişiklik

0

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Bakanlıkta düzenlediği basın toplantısında, Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde faaliyette bulunan Harp Okullarına yeni dönemde subay ve astsubay alımına ilişkin bilgi verdi.

Askeri öğrenci aday belirleme sınavının 18 Mart 2018’de yapılacağını belirten Bakan Canikli, başvuruların yarın başlayacağı müjdesini verdi. 18 Mart’taki sınavda başarılı olan adaylar, fiziki değerlendirme ve yeterlilik ile mülakattan oluşan ikinci aşama sınavına çağrılacak. 81 il merkezinde Milli Savunma Üniversitesi askeri öğrenci aday belirleme sınavı yapılması planlanıyor. Sınav sonrası adaylar fiziki değerlendirme, fiziki yeterlilik ve mülakattan oluşan ikinci aşama sınavına çağrılacak. Başarılı olan adayların, fiziki yeterlilik ve mülakattan aldıkları puanlar ile üniversite sınav puanları dikkate alınacak.

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunu ve amatör fotoğrafçı. Teknoloji, otomotiv, uluslararası ilişkiler ve savunma sanayii meraklısı. Savunma sanayii araştırmacısı.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

ABD, Birleşik Krallık ile donanma teknolojileri geliştirecek

Amerikan Donanması, ABD dışındaki ilk inovasyon merkezinin açılışını Londra’da yaptı. Lond…