Anasayfa Haberler Genel Haberler Özel birlikler için özel simülasyon sistemi

Özel birlikler için özel simülasyon sistemi

0

Terörle mücadelede çatışma ortamlarının şehir merkezlerine kaymaya başlaması ve bu sebeple yeni eğitim modellerine ihtiyaç doğmasıyla teknolojide ileri düzeyde olan ülkeler, simülasyon eğitim modellerini kullanmaya başladı. Türkiye’de de bu alanda rakipleriyle eş zamanlı geliştirilen ve bir çok noktada daha ileri düzeyde özelliklere sahip Konrul Simülasyon Sistemi dikkat çekiyor.

%100 YERLİ YAZILIM

%100 yerli yazılım ile geliştirilen 3 Boyutlu Muharebe Taktik ve Operasyon Planlama Simülasyon Sisteminin ilk lansmanı HAVELSAN Meskûn Mahallerde Muharebe Eğitim, Simülasyon ve Test Merkezinde yapılmış ve dönemin Savunma Bakanı Sayın Fikri Işık tarafından da test edilmişti.

Güvenlik güçlerinin bedensel eğitimlerde yeterlilik kazandıktan sonra daha üstün taktiksel yetenek ve kabiliyet kazanmalarını sağlamak amacıyla geliştirilen Konrul Simülasyon Sisteminde özel eğitim gören güvenlik güçleri için gerekli her türlü ortam sanal olarak hazırlanabiliyor.

Konrul Simülasyon Sistemi hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Makine mühendisliği öğrencisi, savunma ve ulusal güvenlik konularıyla yakından ilgileniyor. Amatör olarak video editlemeyi ve fotoğraf çekmeyi seviyor.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

ABD ordusu “Skyborg”insansız hava aracının ilk prototipleri teslim alacak

Birleşik Devletler ordu yetkilisine göre ABD Hava Kuvvetleri, Skyborg drone prototiplerini…