Anasayfa Haberler Genel Haberler İngiltere Eurasia Airshow’da Türkiye ile işbirliğini geliştirmek istiyor

İngiltere Eurasia Airshow’da Türkiye ile işbirliğini geliştirmek istiyor

0

Dünyanın önde gelen havacılık firmalarının katılacağı Eurasia Airshow bir çok işbirliğine sahne olabilir.

Milli Muharip Uçak (MMU) Projesinde ön tasarım aşamasında İngiliz BAE Systems şirketi TUSAŞ’a destek olacak. Eurasia Airshow’a katılacak olan Birleşik Krallık yetkilileri Türkiye’nin yerli programlarına daha  fazla endüstriyel destek vermek istediklerini belirtti. Birleşik Krallık yetkilileri özellikle “TF-X Future Fighter Programı için düzenli diyalog, ortaklık ve teknoloji alışverişi yoluyla bu ilişkiyi geliştirmek için her iki ülkede de savunma ve güvenlik sektörleri ile ilişki kurmaya istekli.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Hava Yardımcısı-Mareşal (TSK Karşılığı Tümgeneral) Marshal Mike Wigston CBE açıklamalarında “Eurasia 2018 açılış törenini ziyaret etmekten memnuniyet duyuyorum. Türkiye ile olan önemli stratejik ilişkimize büyük önem veriyoruz ve Birleşik Krallık ve Türk şirketlerini, BAE Systems ve TFX Programı için TAI ile arasındaki anlaşmanın gösterdiği işbirliği alanlarını belirlemeye teşvik etmek için buradayız. İngiltere, hava, kara, deniz ve güvenlik sektörlerinde dünya standartlarında önemli ürün ve teknolojilere sahiptir. Eurasia 2018, İngiltere’nin ortaklıklar kurabileceği ortak bir zemin sunması ve bulması için elimizden geleni yapmamız için mükemmel bir fırsat sunuyor ”dedi.

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunu ve amatör fotoğrafçı. Teknoloji, otomotiv, uluslararası ilişkiler ve savunma sanayii meraklısı. Savunma sanayii araştırmacısı.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

Jandarma’ya ait bir S-70 helikopteri acil iniş gerçekleştirdi

8 Temmuz 2020 tarihinde Bingöl’de Jandarma Genel Komutanlığı’na ait bir S-70 t…