Anasayfa Haberler Kara Kuvvetleri ve Kara Sistemleri Roketsan’ın KADEX imzasının içeriği ortaya çıktı

Roketsan’ın KADEX imzasının içeriği ortaya çıktı

0

KADEX2018 fuarında Roketsan ile Kazakistan Savunma Uzay ve Havacılık Sanayii Bakan Yardımcısı arasında mutabakat muhtırası imzalanmıştı.

Roketsan’ın  23-26 Mayıs 2018 tarihleri arasında düzenlenen KADEX Fuarı’nda attığı imzanın kapsamı Roketsan Dergisi Temmuz 2018 Sayısında ortaya çıktı. KADEX Fuarı’nda, Kazakistan Savunma Uzay ve Havacılık Sanayii Bakanlığı’na bağlı Kazakistan Engineering firması ile 122 mm Grad roketleri ve BM-21 Çok Namlulu Roketatar sisteminin modernizasyonu konusunda iş birliği anlaşması imzalandı.

Sözleşme kapsamında kaç adet sistemin modernize edileceği bilinmiyor. Kazakistan Ordusu’nun envanterinde 150 adede yakın BM-21 Grad Çok Namlulu Roketatar sistemi bulunuyor ancak bu sistemlerin kaç adedinin operasyonel olduğu bilinmiyor. Tüm sistemlerin modernize edilmesi halinde mali boyutu büyük bir iş biriliği doğmuş olacak. 

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunu ve amatör fotoğrafçı. Teknoloji, otomotiv, uluslararası ilişkiler ve savunma sanayii meraklısı. Savunma sanayii araştırmacısı.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Leopard 2A4 tank modernizasyonu devam ediyor

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyacı kapsamında Leopard 2A4 tanklarının modernizasyo…