Anasayfa Haberler Kara Kuvvetleri ve Kara Sistemleri Tulpar Hafif Tankı sözleşmeyi bekliyor

Tulpar Hafif Tankı sözleşmeyi bekliyor

0

Tulpar Hafif Tankı ilk testleri tamamladı sözleşmeyi bekliyor.

Otokar, Tulpar Hafif Tankı EUROSATORY 2018’de görücüye çıkarmıştı. Otokar, en az iki ihracat müşterisinin potansiyel ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilen Tulpar hafif tankının ilk ateşlemesini ve hareketlilik denemelerini tamamladı.

Belçikalı CMI Defence ürünü Cockerill 3105 105mm top bulunan taret ile donatılan Tulpar, hafif tank için ideal bir platform olma özelliğini taşıyor. En sert iklim koşullarında ve ağır arazi şartlarında test edilen Tulpar, tehditlere göre yapılandırılabilen ve ölçeklendirilebilen modüler zırh teknolojisi ve zırh yapısı ile sınıfının en üstün balistik ve mayın korumasına haiz. Aktif koruma sistemlerinin entegre edilebildiği Tulpar Hafif Tankı, 3 kişilik mürettebatına (Komutan, nişancı ve şoför)  ilave olarak 2 personel daha taşıma kapasitesine sahip. Etkin Entegre Lojistik Destek sistem çözümleri ile düşük ömür boyu destek maliyetleri sağlıyor.

Tulpar ile uyuşan bu taret halihazırda Suudi Arabistan için seri üretime alındı ve 130’dan fazla taretin teslim edildiği tahmin ediliyor.

Tulpar Hafif Tankı sözleşmeyi bekliyor

Kaynak: Jane’s

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunu ve amatör fotoğrafçı. Teknoloji, otomotiv, uluslararası ilişkiler ve savunma sanayii meraklısı. Savunma sanayii araştırmacısı.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

RAFAEL, 32 kilometre menzilli hassas güdümlü füzesi ile Polonya’da iddialı

Rafael Advanced Defense Systems Ltd. Polonya’da Conglomerate PGZ ile ortak üretimi p…