Anasayfa Haberler Genel Haberler Rus MALE sınıfı Orion-E insansız hava aracı düştü

Rus MALE sınıfı Orion-E insansız hava aracı düştü

0

Rusya’nın Ryazan şehrinde, Rus ordusuna ait Orion-E tipi bir insansız hava aracı düştü. Olay yerinden gelen fotoğraflar bir görgü tanığı aracılığıyla sosyal medyada yayınlandı.

Görgü tanığının aktardığı bilgiye göre, düşen İHA bölgede hasara sebep oldu. İHA, insanların sıklıkla kullandığı iki yolun kesiştiği yere düştü. Görgü tanığı benzer bir olayın daha önce Ryazan yakınlarındaki Salkovo köyünde meydana geldiğini iddia ediyor. Kaza sonrası Rus ordusundan yetkililer bölgede bulunan İHA’nın kalıntılarını topladı.

Orion-E MALE sınfı İHA

Rusya’da faaliyet gösteren Kronshtadt Group tarafından geliştirilen Orion-E MALE İnsansız Hava Aracı; Rus savunma endüstrisinin bu alanda bağımsızlığı olarak ifade edilmektedir. Rus savunma endüstrisi bu anlamda İsrail’e uzun süre bağımlı kaldı.

Orion-E MALE sınfı İHA otomatik bir kalkış ve iniş sistemine ek olarak 24 saat hava da kalış süresine ve 200 kg faydalı yük taşıma kapasitesine sahiptir. Taşıdığı faydalı yük kapasitesine bağlı olarak Orion-E İHA; 3 boyutlu haritalama, lazer işaretleme, SAR / GMTI görüntüleme ve sinyal istihbaratı gibi çok farklı görevler gerçekleştirebiliyor. Orion-E İHA’nın 2017’den beri Suriye’de konuşlandırıldığı ve gerçek muharebe ortamında testlerinin yapıldığı da ifade edilmektedir.

Görüntüler

Çukurova Üniversitesi Gazetecilik Öğrencisi, savunma sanayii ve global askeri teknolojilerle ilgileniyor.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

ABD’li senatörler Türkiye’nin F-35 parça üretiminin durdurulmasını talep etti

Amerika Birleşik Devletleri’nden bir grup senatör Türkiye’nin F-35 uçaklarına …