Anasayfa Haberler Rus ordusu 6.000 adet yeni AK-74M piyade tüfeğini teslim aldı

Rus ordusu 6.000 adet yeni AK-74M piyade tüfeğini teslim aldı

0

Devlet Savunma Teşkilatı’nın Komutanlığı ve Merkez Askeri Bölge’nin (TsVO) keşif birimlerine AK-74’ün en son versiyonu olan Kalaşnikof AK-74M saldırı tüfeğinden 6.000 adet teslim edildi.

Rus ordusu modernize edilmiş ekipman setleriyle donatılmış altı bin adet 5.45×39 mm AK-74M piyade tüfeği teslim aldı. Teslim edilen bu piyade tüfeği, sete dahil olan tüm çıkarılabilir teçhizatı takıp çıkarılabilir kılan pikatini ray sistemine sahip. Gündüz ortamı ve gece ortamına uygun optik, lazer hedef işaretleyiciler ve fener sistemlerine de sahip. AK-74M saldırı tüfeğinde mühimmat tüketimini kontrol etmeyi kolaylaştıran şeffaf polimer bir malzemeden yapılmış şarjör ve kademeli dipçik mevcut. Süngü veya namlu altı bombaatar takılması ve kullanılma imkanıda mevcut.

Rus yetkililer, keşif birimlerine yönelik modernize edilen piyade tüfeklerinin sessizce kurulum için ek  aksesuarlarla donatıldığını açıkladı. Ayrıca yapılan açıklamalara göre Kalaşnikof üretimi AK-74M piyade tüfeği modernize edilmiş haliyle, çeşitli iklim koşullarında günün herhangi bir saatinde 300 metreye kadar bir mesafedeki hedeflere karşı etkili imha yeteneğine de sahip.

İlgini Çelebilir!

Rus Donanması, Grom-2019 Tatbikatı’nda balistik ve seyir füzelerini test etti

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada; stratejik caydırıcılık güçlerine ba…