Anasayfa Haberler Genel Haberler Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ve Savunma Bakanı Şoygu yarın Türkiye’ye geliyor

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ve Savunma Bakanı Şoygu yarın Türkiye’ye geliyor

0

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Savunma Bakanı Sergey Şoygu’nun Türk mevkidaşları Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile bölgesel sorunları görüşmek üzere yarın İstanbul’a geleceklerini duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Savunma Bakanı Sergey Şoygu’nun, başkanlığını üstlendikleri kurumlar arası Rus heyetle birlikte bölgesel sorunlar ile ilgili görüşmelere katılmak üzere yarın İstanbul’u ziyaret edecekleri belirtildi.

Açıklamada, “Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında varılan anlaşma doğrultusunda Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Savunma Bakanı Sergey Şoygu, 14 Haziran 2020 tarihinde başkanlığını üstlendikleri kurumlar arası Rus heyetle birlikte karşılıklı çıkarları ilgilendiren bölgesel konularda istişarelerde bulunmak üzere Türkiye’yi ziyaret edecek.” ifadelerine yer verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile telefonda görüşmüştü

İletişim başkanlığı tarafından 10 Haziran’da yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüştüğü bildirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin görüşmesinde, Libya ve İdlib’deki gelişmeler başta olmak üzere bölgesel konuların yanı sıra yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelede ve salgın sonrası dönemde atılacak adımlar ile ikili ilişkiler ele alındı.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

Jandarma’ya ait bir S-70 helikopteri acil iniş gerçekleştirdi

8 Temmuz 2020 tarihinde Bingöl’de Jandarma Genel Komutanlığı’na ait bir S-70 t…