Anasayfa Haberler Genel Haberler Rusya, Fransa ambargosu yüzünden geciken BMD-4M’leri teslim aldı

Rusya, Fransa ambargosu yüzünden geciken BMD-4M’leri teslim aldı

0

Rusya Başbakan Yardımcısı Yuri Borisov cuma günü yaptığı açıklamada, Rusya Silahlı Kuvvetleri için 2018’de teslim edilmesi gereken fakat Fransa’nın bazı parçaları tedarik etmeyi reddetmesinden dolayı teslimatında gecikme yaşanan 42 adet BMD-4M zırhlı muharebe aracı aldığını söyledi.

Yuri Borisov, daha önce Kurgan’da düzenlenen bir konferansta birkaç kontratın tamamlanmadığını söyledi. Ancak bunların ne olduğunu belirtmedi. Kurganmashzavod, 2018 yılında bazı devlet sözleşmeleri için son teslim tarihini değiştirmişti fakat BMD-4M’ler bunların dışındaydı. Fransa’nın termal görüntüleme modüllerinin vermeyi reddetmesi nedeniyle BMD-4M’nin teslim süresi 2019 yılına kadar ertelenmişti. Rusya Başbakan Yardımcısı, Kurganmashzavod tesisindeki son durum sorulduğunda “Şu anda yukarıda belirtilen sözleşme yapıldı, 2019’da programı bozmanın önkoşulu yok.” dedi.

Hava indirme birlikleri tarafından kullanılan BMD-4M 14 ton ağırlığındadır. Arkan tanksavar güdümlü füzeler için lançer görevi de gören 100 mm’lik bir silah (mühimmat yükü 34 ‘top mermisi’ ve 4 füze) ; 30 mm’lik otomatik silah (mühimmat yükü 500 mermi) ve 7.62 mm’lik makineli tüfek ile donatılmıştır. Yaklaşık 14 ton ağırlığındaki BMD-4M , 70 km/sa hıza ulaşabilir ve maksimum 10 km/sa hızda yüzebilir. Mürettebat 3 kişiden oluşuyor ve araç 5 paraşütçü taşıyabilir

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunu ve amatör fotoğrafçı. Teknoloji, otomotiv, uluslararası ilişkiler ve savunma sanayii meraklısı. Savunma sanayii araştırmacısı.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

ABD Afrika Komutanlığı: Rusya, Libya’ya savaş uçağı yerleştirdi

ABD Afrika Komutanlığı, Moskova’nın yakın zamanda Libya’ya askeri savaş uçağı …