Anasayfa Haberler Deniz Kuvvetleri ve Deniz Sistemleri Rusya, Kalibr ve Pantsir-M ile donatılmış Karakurt sınıfı korvetleri teslim alacak

Rusya, Kalibr ve Pantsir-M ile donatılmış Karakurt sınıfı korvetleri teslim alacak

0

Rus donanması Baltık filosu Kalibr seyir füzesi ile donatılacak olan altı korvet teslim alacak. Teslim alınacak bu korvetlerin dördü yakın zamanda Odintsovo korvetinde test edilecek olan Pantsir-M sistemi ile donatılacak.

“Yakında, Baltık filosu altı adet Karakurt sınıfı füze korvetiyle güçlendirilecek. Bunlardan dördü Pantsir sisteminin deniz versiyonunu taşıyacak, Odintsovo ilk olacak.” Odintsovo korveti 29 Temmuz 2016’da Saint Petersburg’un Pella tersanesinde kızağa konuldu; Korvet, Pantsir sisteminin deniz versiyonu ile donatılmış ilk gemi olma özelliğini taşıyacak.

Karakurt sınıfı korvetleri, Kalibr seyir füzeleri, modern kontrol sistemleri, telsiz, navigasyon, elektronik savaş sistemleri, omuzdan ateşlenen hava savunma sistemleri ile donatılmıştır. Gemiler, deniz gruplarının bir parçası olarak ya da kendi başlarına hareket edecek şekilde tasarlanmıştır.

İlgili İçerikler

Rusya satıhtan satha uzun menzilli Kalibr seyir füzesi geliştirebilir

Dış Haberler Editörü

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

Gaziantep Sanayi Odası ve SAHA İstanbul, Türkiye İçin Güçlerini Birleştirdi

GSO ile SAHA İstanbul arasında imzalanan, “Gaziantep Savunma Sanayi Geliştirme‘’ İşbirliği…