Anasayfa Haberler Deniz Kuvvetleri ve Deniz Sistemleri Rusya üçüncü nesil denizaltısının testlerini tamamladı

Rusya üçüncü nesil denizaltısının testlerini tamamladı

0
Proje 636.3 Rus Denizaltısı

Rusya, Proje 636.3 Volkhov dizel elektrik denizaltısının denemelerini tamamladığını açıkladı.

Rusya Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Tersanesi, Rus Donanması Pasifik filosu için Project 636.3 ‘Volkhov’ dizel-elektrik denizaltısının denemelerini tamamladı. Denemeler 18-21 Temmuzda yapıldı. Denizaltı; denizaltı radarı, iletişim, yaşam-destek sistemleri ve diğer mekanizmaların durumuna yönelik test edildi. Tüm sistem ve mekanizmaların daha önce ilan edilen özelliklere uygun olarak çalıştığı Rus Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Tersanesi tarafından duyuruldu.

Volkhov, Rus Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Tersanesi’nin inşa ettiği 6 dizel-elektrik denizaltısından ikincisi. Pasifik filosu için üretilen Proje 636.3 Petropavlovsk-Kamchatsky denizaltısı, Kasım 2019’da Rus Donanmasına teslim edildi. Tersane, üçüncü denizaltı Magadan’ın 3 bloğunu yerleştiriyor. Dördüncü denizaltı Ufa’nın blokları Ekim ayında yerleştirilecek. Denizaltı serilerinin yapımının 2022 yılında tamamlanması düşünülüyor.

Project 636.3 denizaltıları üçüncü nesil dizel-elektrik, dünyada en sessiz çalışan, denizaltılarıdır. Bu denizaltıların 300 metre derinliğe kadar inebilme, 20 deniz mili hız ve 45 günlük seyir kapasitesi bulunmaktadır. 52 kişilik mürettebata sahiptir ve deplasmanı 4 bin tona yakındır. Su üstü ve kara hedeflerine karşı Kalibr füzeleri ve yeni elektronik ekipmanları bulunmaktadır.

Lisans ve yüksek lisans eğitimini makine mühendisliği alanında tamamlayan Ekrem Arslan Cad & Cae alanında profesyonel olarak özel sektörde çalışmalarına devam etmektedir, savunma sanayi alanında özellikle yeni geliştirilen sistemlerin mekanik tasarımları üzerine ilgi duymaktadır.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Milli araştırma gemisi MTA Oruç Reis’in özellikleri neler?

Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de yeni NAVTEX (Denizcilere Duyuru) ilanıyla birlikte görev…