Anasayfa Haberler Genel Haberler SEDEC açılış töreni halka açık olarak gerçekleştirildi

SEDEC açılış töreni halka açık olarak gerçekleştirildi

0

Çevrimiçi gerçekleştirilecek olan SEDEC 2020 Anayurt, Sınır ve İç Güvenlik Sistemleri etkinliğinin açılış töreni gerçekleştirildi.

15-17 Eylül 2020 tarihlerinde fiziki olarak Congressium Ankara’da yapılması planlanan SEDEC, 8 Eylül 2020 tarihinde ilgili kurum ve kuruluşlarca yapılan değerlendirme sonucunda netleştirilmişti. Anayurt Güvenliği, Sınır Güvenliği, İç Güvenlik ve Savunma Sistemleri konularında Uluslararası ve Ulusal tüm oyuncuları bir araya getiren SEDEC, fuar, konferans ve ikili iş görüşmelerini barındıran bir organizasyon olarak planlandı. SEDEC’e fiziki olarak katılacak çok sayıda üst düzey yurtdışı heyetinin gelecek olması ve ayrıca Ankara’da son zamanlarda artan COVID-19 vaka sayısı nedeni ile etkinliğin yine 15-17 Eylül 2020 tarihlerinde, çevrimiçi olarak yapılmasına karar verilmişti.

Bahse konu karar verildiğinde, yurtdışından fiziki katılımda bulunamayacak olan önemli askeri ve polis yetkilileri, tamamen yerli ve SEDEC’e ait olan B2B programı ile eşleştirilip, yine yerli bir toplantı programı (XperMeet) ile yüz yüze görüşme sağlayabilecek altyapı kurulmuş durumdaydı. Özellikle COVID-19 zamanında, Türkiye’nin Güvenlik ve Savunma Sanayii alanında ihracatının arttırılması ve yurtdışı alım yapacak olan ülkeler ile Türk firmalarının bağlantılarının güçlendirilmesi önem arz ettiğinden Türkiye’den alım yapabilecek ülke, kurum ve kişilerin az bir zamanda çevrimiçi platforma kayıt yapmaları da sağlandı.

35 Ülkeden İzlendi

Etkinliğe 6 gün kala etkinliğin çevrimiçi yapılması kararı sonrası tüm B2B/B2G görüşmelerini SEDEC’e ait olan yerli B2B platformu ile firma ve kurumları eşleştirip, XperMeet programı ile bağlanarak toplantıların gerçekleştirebilmeleri için uzun çalışmalarla var olan altyapı güçlendirildi. 15 Eylül de yapılan açılış seremonisi ise halka açık olarak SEDEC ve TURKSAT YouTube kanallarından ve ayrıca TURKSAT Uydu kanallarından canlı olarak yayınlandı ve yaklaşık 35 ülkeden yaklaşık 2500 kişi tarafından izlendi.

Açılış Konuşmalarını, Teknopark Ankara Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gültekin, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, Savunma ve Havacılık İhracatçı Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Naki Polat, Endonezya Polis Teşkilatı, Baş Müfettiş General Johni Asadoma, Pakistan Savunma Sanayi Müsteşarı Korgeneral (R) Sadiq Ali ve Savunma Sanayii Başkanlığı Başkan Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi yapmıştır. 15-17 Eylül 2020 tarihlerinde, 24 ülkeden 254 Firma ve Kurum arasında toplamda 700 birebir görüşme yapılması başarı ile sağlandı.

Açılış töreni için

İlgili Olarak

Milli Teknoloji Hamlesi’nin amiral gemisi; “SAHA İstanbul”

Makine mühendisliği öğrencisi olan amatör bir fotoğrafçı. Havacılık, uzay ve savunma teknolojileriyle ilgileniyor.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Oruç Reis için Rodos’un güneyinde NAVTEX ilan edildi

Oruç Reis sismik araştırma gemisi için 25 Ekim-4Kasım 2020 tarihleri arasında, Rodos’…