Anasayfa Haberler ABD Ordusu, Suriye’ye M2A2 Bradley ZMA sevk etti

ABD Ordusu, Suriye’ye M2A2 Bradley ZMA sevk etti

0

Birleşik Ortak Görev Gücü-Doğal Kararlılık Harekâtı (CJTF-OIR) kapsamında Suriye’nin kuzeydoğusuna M2A2 Bradley ZMA’lar yerleştirildi.

Birleşik Ortak Görev Gücü-Doğal Kararlılık Harekâtı (CJTF-OIR) resmi Sözcüsü Albay Wayne Marotto, 18 Eylül 2020 tarihinde, resmi Twitter hesabı üzerinden bir paylaşımda bulundu. Bahse konu paylaşımda Küresel Güç Birliği’nin (The Global Coalition), DEAŞ ile mücadele kapsamında, ortaklarına olan desteğini sürdürdüğü ifade edildi. Bu bağlamda, ABD yapımı M2A2 Bradley Zırhlı Muharebe Araçlarının, “DEAŞ ile Mücadele” kapsamında Suriye’nin kuzeydoğusuna konuşlandırılacağı aktarıldı. Yayımlanan gönderide resmi basın bültenine ait belgenin görseline de yer verildi. 

Albay Wayne Marotto’nun paylaşımının ardından yapılan başka bir paylaşımda, M2A2 Bradley ZMA’ların Suriye’nin kuzeydoğusuna ulaştığı bildirildi. Doğal Kararlılık Harekatı resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda Bradley’lerin koruma konusunda çok yardımcı olacağı ifade edildi. Gönderide uçaklardan inen M2A2 Bradley’lere ait görseller yer aldı.

İlgili Olarak

Yunanistan ile ABD, Batı Trakya’da askeri tatbikat yapacak

Makine mühendisliği öğrencisi olan amatör bir fotoğrafçı. Havacılık, uzay ve savunma teknolojileriyle ilgileniyor.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Birleşik Krallık’ta helikopter ve İHA birlikte işletilecek

Leonardo, Birleşik Krallık’ta kullanılması planlanan helikopter – taktik İHA t…