Anasayfa Haberler Genel Haberler Siber güvenliğin geleneksel yarışması CTF 5. kez Ankara’da

Siber güvenliğin geleneksel yarışması CTF 5. kez Ankara’da

0

Türkiye’nin milli siber güvenlik çalışmalarına öncülük eden STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Tic. A.Ş.’nin düzenlendiği CTF (Capture The Flag – Bayrağı Yakala), bu yıl beşinci kez kamu, özel sektör ve üniversitelerden katılan yarışmacıların kıyasıya mücadelesine tanık olacak.

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’in katılımıyla gerçekleşecek CTF yine dijital dünyanın yakından tanıdığı isim Serdar Kuzuloğlu tarafından sunulacak.

STM’nin Yeni Siber Güvenlik Çözümü Bugshield İlk Kez Tanıtılıyor

STM’nin proaktif ve bütünleşik siber çözümler kapsamında geliştirdiği Bugshield platformu da aynı gün ilk kez kamuoyuna tanıtılacak. Sürekli sızma testi metodolojisi ile istismar edilebilir siber güvenlik açıklarını bulma ve anlık raporlama hizmetleriyle öne çıkan ürün, kurum kaynaklarının korunması ve hızlı aksiyon alınması adına kritik bir çözüm sunacak.

Bugshield lansmanı, STM Genel Müdür Yardımcısı Ömer Korkut’un sunumu ve yazılımın demo gösterimiyle gerçekleştirilecek.

Ulusal Test Yatağı Merkezi İmza Töreni

STM öncülüğünde ve Sakarya Üniversitesi iş birliğiyle hayata geçirilecek olan Test Yatağı Merkezi projesi, siber güvenlik ortamında önem taşıyan kritik altyapılar konusunda geliştirilecek yerli ve milli oluşumlar ile akademik çalışmalara destek verecek.

İmza töreni, STM Genel Müdürü Murat İkinci ve Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan’ın katılımıyla gerçekleşecek.

Makine mühendisliği öğrencisi, savunma ve ulusal güvenlik konularıyla yakından ilgileniyor. Amatör olarak video editlemeyi ve fotoğraf çekmeyi seviyor.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

Venezuela, ABD tescilli özel jeti düşürdü

Venezuela Stratejik Operasyonlar Komutanı Remigio Ceballos, kimliği belirsiz bir uçağın EE…