Anasayfa Haberler Hava Kuvvetleri ve Uzay Sistemleri Sierra Nevada, ABD Özel Kuvvetler Komutanlığından 700 milyon dolarlık ihale aldı

Sierra Nevada, ABD Özel Kuvvetler Komutanlığından 700 milyon dolarlık ihale aldı

0

Eren ve Fatih Özmen’e ait küresel havacılık ve ulusal güvenlik şirketi Sierra Nevada Corporation (SNC), ABD Özel Kuvvetler Komutanlığı (USSOCOM) tarafından AC-130J ve MC-130J Radyo Frekansı Karşı Tedbirleri (RFCM) programının tedarikçisi olarak seçildi. 

RFCM paketi, özel harekat kuvvetleri (SOF) operatörlerine doğru ve zamanında durumsal farkındalık bilgileri sağlayacak ve uçakların beka kabiliyetini sağlayacak. Projenin maliyeti 700 milyon dolar olarak açıklandı.

SNC’nin ISR, Havacılık ve Güvenlik alanı Kıdemli Başkan Yardımcısı Bob Horky, “Özel kuvvetlere yönelik çözümlerimizi genişletmekten heyecan duyuyoruz. Uçakların RFCM’nin sağladığı korumaya ihtiyacı var.” dedi.

SNC; tehdit tespiti, hassas coğrafi konum belirleme ve aktif karşı önlem özelliklerini sağlamak için Northrop Grumman Corporation’ın uçaklarında RFCM sistemini kullanacak. Gelişmiş sistem işleme ve spektrum desteği, modern tehdit ortamında uçakların beka kabiliyetini önemli ölçüde artırıyor. SNC’nin uçağın beka kabiliyetine yönelik yaklaşımı, platform veri bağlantılarını, entegre işletimi ve ortak taktik ekran sistemlerini kullanarak platform entegrasyonunu vurgulamaktadır. SNC, kurulu sistemin performansını en üst düzeye çıkarmak için elektromanyetik ve aerodinamik modelleme uzmanlığını kullanıyor.

SNC, müşterilere tam kullanım hakları sağlamayı, orijinal ekipman üreticisi (OEM) satıcıya bağımlılık kilidini kırmayı ve maksimum yenilik, gelişmiş rekabet ve azaltılmış sistem hizmet ömrü maliyetlerini desteklemeyi taahhüt ediyor.

Dış Haberler Editörü

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

ABD Ordusu B-52 Stratofortress’den AGM-183A hipersonik füzesini test etti

Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri tarafından açıklandığı üzere Güney Kaliforniya…