Anasayfa Haberler Hava Kuvvetleri ve Uzay Sistemleri Sırbistan ilk H145M helikopterine kavuştu

Sırbistan ilk H145M helikopterine kavuştu

0

Sırbistan ilk Airbus H145M Helikopterini teslim aldı

Sırbistan, 2017’de sipariş ettiği dokuz adet Airbus H145M helikopterinin ilkini teslim aldı. İlk helikopterin teslimatı 22 Kasım’da Almanya’nın güneyindeki Airbus’ın Donauwörth üretim tesisinde gerçekleştirildi.

H145M

Sırp Hava Kuvvetleri ve polisi için sipariş edilen dokuz helikopterden teslim edilen ilk helikopterin hava kuvvetleri için olduğu belirtildi.

Jane’in haberine göre teslim edilen helikopter, FLIR Systems ürünü Star SAFIRE 380HDc elektro-optik / kızılötesi (EO / IR) sensörü, Trakka Systems ürünü TrakkaBeam A800 projektörü, Goodrich ürünü kurtarma vinci ve yüksek gerilim hatlarındaki tele çarpmadan kesmeye yarayan WSPS sistemi ile donatılmış arama kurtarma helikopteri yapısında.

Star SAFIRE 380HDC

Sırbistan, Airbus H145M helikopterini yeni HForce Jenerik Silah Sistemi (GWS) ile ilk kullanan müşteri oldu. Rockwell Collins Deutschland (RCD) FMC-4212 Genel Amaçlı bilgisayar (GPC), Thales’in Akrep monoküler kaska monteli gösterge ekranı (HMSD), wescam elektro-optik sensörünün yanı sıra ve top sistemi istasyonu ve silah bölmeleri vasıtasıyla GWS sistemi, kullanıcının helikopteri hızlı ve kolay bir şekilde silahlandırmasına imkanı tanıyor.

H145M helikopterinin silah seçenekleri arasında 12.7 mm ağır makineli tüfek (HMGP’ler), 20 mm top, 68 mm ve 70 mm güdümlü/güdümsüz roketler ile havadan yere ve havadan havaya füzeler bulunmakta.

 

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

ABD, Estonya’ya MQ-9 Reaper konuşlandırdı

ABD’nin Estonya’ya MQ-9 Reaper konuşlandırması, ülkede bu platformun ilk kez k…