Anasayfa Haberler Genel Haberler SSB’den TEKNOFEST’te gençlere yönelik etkinlikler

SSB’den TEKNOFEST’te gençlere yönelik etkinlikler

0

Gençlerin savunma sanayiine ilgisini artırmak için çeşitli proje ve organizasyonlara her zaman destek olan Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, TEKNOFEST’te de bir dizi etkinliğe imza atacak.

Gençlerin savunma sanayiine ilgisini artırmak için çeşitli proje ve organizasyonlara her zaman destek olan Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, TEKNOFEST’te de bir dizi etkinliğe imza atacak. SSB, 17-22 Eylül tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanında düzenlenecek olan İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’te projelerini sergilemenin yanı sıra, gençlere yönelik bazı etkinliklerde bulunacak.

Sanal gerçeklikle Atak, Altay ve TCG Anadolu

Savunma sanayiine olan ilgiyi artırarak yine savunma sanayiinin ihtiyaç duyduğu genç beyinleri yetiştirmek gibi iki önemli başlık için dijital içeriklerin öneminin farkındayız. Sanal gerçeklik, gençlere örgün eğitim programlarının yanında ihtiyaç duyduğu pratikliği kazanma fırsatı verir. SSB standında gerçekleştirilecek Sanal Gerçeklik Etkinliği ile gençler Altay Tankı, TCG Anadolu Gemisi ve Atak helikopterlerinin içinde olacaklar.

Kritik altyapıları siber saldırılara karşı korumayı öğren, şehrin kahramanı sen ol!

SSB öncülüğünde kurulan Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi de SSB standı içinde gençlerle buluşacak. Hazırlanan bir şehir maketi bilgisayarlara bağlanarak; yaşam alanları, tren yolu, enerji altyapısı, su ve doğal gaz altyapısı gibi kritik altyapıların sistem üzerinden kontrol edilmesi sağlanacak. Standa gelen gençlere bu sistemleri korumanın önemi nedir, ne gibi tehditler olabilir ve saldırılara karşı nasıl önlem alınır, nasıl korunur gibi konularda eğitim ve uygulamalar yaptırılacak. Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi, “Kritik altyapıları siber saldırılara karşı korumayı öğren, şehrin kahramanı sen ol!” sloganıyla gençleri SSB standına bekliyor.

Zaman çizelgesiyle Türk savunma sanayiinin geçmişine yolculuk

Son yıllarda büyük atılım içinde olan Türk savunma sanayiinin aslında zengin bir tarihi var. M.Ö. 3. yüzyıldan bugüne; Hunlar’dan Selçuklulara, Osmanlı’dan Kurtuluş Savaşı yıllarına, Cumhuriyet dönemindeki gelişmelerden bugüne kadar Türk savunma sanayii tarihinin önemli dönüm noktaları, kilometre taşları, öncüleri SSB standındaki “Geçmişten Geleceğe Türk Savunma Sanayii Zaman Çizelgesi”nde ziyaretçilerini bekliyor olacak.

ROBOİK “İnsansız ve Otonom Kara Araçları” Yarışmasının Ödül Töreni TEKNOFEST’te yapılacak

SSB tarafından düzenlenen ROBOİK Yarışmaları kapsamında geçen ay gerçekleştirilen “İnsansız ve Otonom Kara Araçları” yarışmasının ödül töreni de TEKNOFEST’te yapılacak. 14 farklı üniversiteden 20 Öğrenci takımı ve 9 Bağımsız Katılımcı ile Küçük Ölçekli İşletmeler kategorisinde 5 takımın finale kaldığı yarışma sonucunda dereceye girenlere ödülleri TEKNOFEST sırasında düzenlenecek bir törenle verilecek.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı 17-22 Eylül tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanında düzenlenecek TEKNOFEST’te Blok 4/B4-03’te ziyaretçilerini bekliyor olacak.

Makine mühendisliği öğrencisi, savunma ve ulusal güvenlik konularıyla yakından ilgileniyor. Amatör olarak video editlemeyi ve fotoğraf çekmeyi seviyor.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

ABD Afrika Komutanlığı: Rusya, Libya’ya savaş uçağı yerleştirdi

ABD Afrika Komutanlığı, Moskova’nın yakın zamanda Libya’ya askeri savaş uçağı …